استقبال جوانان خاورمیانه از مذاکرات آنلاین صلح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یکی از مذاکره کنندگان اصلی و سابق اسرائیلی، که بنیانگذار " یالله رهبران جوان" است، روز دوشنبه گفت : "با شکست مذاکرات صلح بین فلسطینیان و اسرائیل، صدها هزار از جوانان خاورمیانه در فضای مجازی مذاکرات خود را برای آشتی و صلح آغاز کرده اند".

"اوری سواییر" مذاکره کننده پیشین اسرائیل که گروه "یالله رهبران جوان" را بنیان نهاده می گوید، اندازه و دامنه شرکت جوانان خاورمیانه نشان می دهد که آنها خواهان صلح و آشتی هستند. وی افزود : "فرایند صلح بصورت آنلاین به پیش می رود".

این گروه فیسبوکی، از حمایت شخصیت های مشهوری مانند، بیل کلینتون، تونی بلیر و شارون استون برخوردار است و تاکنون نیم میلیون نفر را در مناطق فلسطین اشغالی ، مصر و کشورهای اسلامی ای که حتی با اسرائیل رابطه سیاسی ندارند، به خود جلب کرده است.

این گروه قرار است روز یکشنبه 25-5-2014 جلسه سالیانه خود را در فضای مجازی با شرکت و حضور، شیمون پرز رئیس جمهور اسراییل، اسقف دزموند توتو برندگان جایزه صلح نوبل و مقامات اروپایی، آمریکایی و فلسطینی برگزار کند.

"ساویر" به عنوان مذاکره کننده اصلی اسرائیل در پروسه صلح با فلسطینی ها در قرار داد اسلو خدمت کرده است. آن مذاکرات به طور سری برگزار شد که منجر به تشکیل حکومت خودگردان فلسطین گردید.

آن مذاکرات نقطه عطفی در رابطه اسرائیل با فلسطینیان بود، اما به صلح پایدار نیانجامید. آن مذاکرات پس از گذشت دو دهه با خشونت هایی همراه بوده است. مذاکرات دیگری که با ابتکار آمریکا در چند سال اخیر شروع شد، نیز ماه گذشته به بن بست انجامید.

"ساویر" می گوید: "نسل جوان خاورمیانه از تصمیمات رهبران خود خسته هستند. آنها حق دارند که در مورد صلح اظهار نظر و شرکت داشته باشند، چون اگر جنگی پیش بیاید اولین کسان آنها خواهند بود که به جبهه های جنگ اعزام می شوند".

وی افزود: "نسل جوان منطقه خواهان موفقیت مذاکرات صلح است". او گفت، سایت وی ابزار نوع آورانه دیپلماسی عمومی است که بر دولت ها تاثیر خواهد گذاشت.

گروه "یالله رهبران جوان" ساویر، دارای یک دانشگاه آنلاین است که به آموزش صلح و آشتی می پردازد. اساتید آن کسانی هستند که در فرایندهای صلح و آشتی واقعی در ایرلند شمالی، آفریقای جنوبی، رواندا، بالکان، فلسطین ، اسرائیل و جاهای دیگر تجربه داشته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید