فرمانده پدافند هوایی رژیم سوریه در حومه دمشق کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال حسین اسحاق فرمانده پدافند هوایی رژیم اسد در درگیری های حومه دمشق کشته شد.

به گفته رامی عبدالرحمن، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه، کشته شدن این ژنرال ضربه روانی سنگینی به رژیم اسد وارد می کند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داده که ژنرال حسین اسحاق در نبردهای روز یکشنبه در نزدیکی دمشق، مجروح شده و سپس بر اثر شدت جراحات درگذشته است. یک مقام امنیتی سوریه به خبرگزاری فرانسه گفته است که نبردهای روز یکشنبه در اطراف شهر از نظر استراتژیک پر اهمیت "الملیحه" در جریان بوده است.

شهر الملیحه مقر نیروی هوایی سوریه است. در جریان جنگ داخلی سه ساله سوریه، تا کنون فقط کشته شدن چند تن از مقامات بلندپایه نظامی این کشور توسط رژیم بشار اسد تایید شده است.

ملیحه به مدت یک سال تحت محاصره نیروهای اسد بوده است و در حال حاضر آنها با کمک نیروهای حزب الله لبنان در صدد هستند که ملیحه را از دست مخالفان بگیرند. بر اساس همین گزارش ملیحه به مدت یک ماه است که روزانه زیر بمباران شدید نیروهای رژیم و حزب الله قرار دارد.

دیده بان حقوق بشر سوریه گفت : "برغم بمباران شدید ملیحه توسط نیروهای اسد و حزب الله، مخالفان موفق شدند مواضع و ساختمان هایی را در مرکز این شهرک و نزدیک تالار آن به تصرف خود در آورند".

برغم کنترل شهر دمشق توسط نیروهای رژیم، روستاهای اطراف و حومه در کنترل مخالفان قرار دارد. اما نیروهای اسد مناطق تحت کنترل مخالفان را شدیدا تحت محاصره در آورده و به بمباران روزانه این مناطق می پردازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید