ارتش لیبی پارلمان را به حالت تعلیق و دولت موقت را مامور اداره کشور کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ مختار فرنانه سخنگوی ارتش لیبی ، روز دوشنبه ۱۹ مه ۲۰۱۴ طی بیانیه ای ، تعلیق فعالیت های پارلمان این کشور را اعلام کرد. وی گفته که دولت موقت اداره امور کشور را بر عهده گرفته است.

به گزارش العربیه فرنانه اظهار داشت که « کمیته ۶۰ نفره » قانون اساسی که ماه مارس گذشته انتخاب شد، مامور قانون گذاری موقت به جای پارلمان شده است.

وی پارلمان لیبی را متهم کرد که در کنترل گروههای دارای ایدئولوژی های خاص قرار گرفته است.

در همین حال «لشکر القعقاع» وابسته به ارتش لیبی از ورود گردان های خود در طرابلس خبر داد. پیش از این نیروهایی از ارتش لیبی مقرهای پارلمان و دولت این کشور را به محاصره خود درآورده بودند.

بر اساس این گزارش دانشگاههای طرابلس پایتخت به دلیل وخامت اوضاع در این شهر ، برای مدت نامعلومی تعطیل شده است.

تلویزیون رسمی لیبی روز گذشته از ربوده شدن حسین الرحبانی معاون وزارت بهداشت این کشور خبر داد. پیش از این نیز نیروهای هوادار خلیفه حفتر از بازداشت نوری ابو سهمین رئيس پارلمان لیبی به همراه شش تن از اعضای این پارلمان خبر داده بودند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی گفته است که افرادی مسلح وارد پارلمان لیبی شده و دفاتر اعضای پارلمان را به کنترل خود درآورده اند.

بنا بر این گزارش درگیری ها به وزارت کشور در مرکز طرابلس کشیده شده است. هنوز از تلفات جانی این درگیری ها گزارشی منتشر نشده است.

در بنغازی نیز درگیری ها ادامه دارد. نیروهای موسوم به « ارتش ملی لیبی» از مردم این شهر خواسته است از مناطق حساس دور شوند تا به گفته آنها این شهر را از وجود اسلامگرایان تندرو پاکسازی کنند.

منابع بیمارستانی لیبی روز گذشته در گزارشی اعلام کرده بود که 79 تن در درگیری های شهر بنغازی کشته و 141 تن زخمی شده اند.

خبرنگار العربیه گزارش داد درگیری میان شبه نظامیان و نیروهای ارتش هوادار الحفتر صبح امروز دوشنبه بار دیگر از سر گرفته شد.

سرهنگ سعد الورفلی در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه آغاز مجدد درگیری ها را تایید کرده است. او گفته که افراد مسلح با موشک پایگاه ارتش در بنغازی را مورد هدف قرار داده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید