هواپیمای آموزشی پاکستان با استقبال مشتریان منطقه ای روبرو شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عراق مانند سایر کشورهای منطقه همچون ایران، سوریه، و پادشاهی سعودی مشتری هواپیماهای آموزشی ام اف آی 395 "سوپر مشاق" پاکستان است.

سایت خبری "لیبرتی وویس" روز یکشنبه 18 مه 2014 گزارش داد، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان در دیدار با وزیر دفاع عراق آمادگی کامل این کشور برای آموزش نیروی انسانی و توسعه زیرساختهای لازم برای نیازهای امنیتی عراق را اعلام کرد.

نخست وزیر پاکستان به مقامات عراقی گفت که این کشور یکی از بهترین موسسات آموزش هوایی در جهان را داراست، و می تواند به کشور عراق آموزشهای حرفه ای در این زمینه را ارائه دهد.

دو کشور علاوه بر آموزش نیروی انسانی، در مورد فروش 20 فروند هواپیمای سوپر مشاق ام اف آی 17 به عراق هم به توافق رسیدند.

این هواپیمای دونفره، با موتور 260 اسب ملخ دار با تمام تجهیزات مدرن ناوبری است. مدل اولیه آن ساخت شرکت "ساب" سوئد بوده، و در سال 1981 این شرکت تولید آنرا متوقف ساخته و به پاکستان واگذار نموده است. این هواپیما برای کاربرد آموزشی بسیار خوب عمل کرده و نیازهای ارتش و نیروی هوایی پاکستان را در این سالها بخوبی برآورده است.

این هواپیما در نمایشگاههای هوایی دبی در سالهای اخیر بخوبی درخشیده است، و بسیاری از کشورهای خاورمیانه همچون سوریه، ایران، قطر، عمان، اردن و پادشاهی سعودی از آن سفارش داده اند. این هواپیمای کوچک طوری طراحی شده که در صورت نیاز می تواند در زیر بالهای خود بمب، موشک، و توپهای خودکار هم حمل کند.

این هواپیماها هم اکنون در کشورهای سوریه، ایران و پادشاهی سعودی برای آموزش پرسنل نیروهای هوایی بکار گرفته می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید