الجربا: با نیروهای اسد ، حزب الله لبنان، سپاه پاسداران و القاعده درگیر هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد الجربا رئیس ائتلاف ملی سوریه روز یکشنبه ۱۸ مه ۲۰۱۴ در گفت و گویی اعلام کرد که مخالفان معتدل سوری نه تنها با رژیم دمشق بلکه از یک سو با نیروهای طرفدار اسد از جمله حزب الله لبنان و سپاه پاسداران ایران و از سوی دیگر با گروههای وابسته به القاعده درگیر هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه احمد الجربا رئیس ائتلاف ملی سوریه روز سه شنبه آینده با فرانسوا اولاند دیدار خواهد کرد.

الجربا می گوید از فرانسه خواهد خواست تا موشک های ضد هوایی به ارتش آزاد سوریه در حال جنگ با نیروهای اسد ، تحویل دهد.

وی در گفت و گو با روزنامه«لو ژورنال دو دیمانش» گفته است : « از مقامات فرانسه همه نوع اسلحه درخواست خواهیم کرد . از موشک های ضد تانک گرفته تا موشک های زمین به زمین جهت مقابله با جنگندهای اسد که روزانه ما را با همه نوع اسلحه از جمله سلاح شیمیایی بمباران می کنند.»

الجربا هفته گذشته در سفری به ایالات متحده آمریکا با چند مقام این کشور از جمله باراک اوباما دیدار کرد. وی در این سفر از واشنگتن خواست ، اسلحه های «تاثیر گذار» به مخالفان تحویل دهند.

بحران سوریه که از سه سال پیش در پی اعتراضات مسالمت آمیز مردم علیه رژیم اسد آغاز شد ، تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار نفر کشته در برجای گذاشته است.

الجربا در هشداری به کشورهای غربی گفت :« اگر از ما حمایت نکنید اینچنین دشمنانی بر سوریه حکومت خواهند کرد که امنیت کشورهای همسایه و کل منطقه از جمله منافع اروپا و آمریکا را در معرض تهدید قرار خواهند داد.»

وی افزود: « زمان آن رسیده تا با اتخاذ تصمیم هایی، پیروزی ما را در عرصه سیاسی فراهم کند.»

رئیس ائتلاف ملی سوریه گفت :« بشار اسد از همان ابتدا تنها راه حل نظامی را انتخاب کرده بود ، بنابر این کشورهای دوست سوریه لازم است تنها از طریق تهدید نظامی ، اسد را به میز مذاکره ، جهت برکناریش از قدرت بازگردانند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید