ولیعهد سعودی به آمریکا: به تهدید‌ها علیه امنیت خلیج توجه کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده سلمان بن عبد العزیز، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی، از آمریکا خواست تهدیدهای امنیتی علیه خلیج را در معادلات امنیتی و سیاسی خود قرار دهد.

شاهزاده سلمان بن عبد العزیز در نشست مشورتی وزرای دفاع کشورهای شورای همکاری خلیج که چهارشنبه ۱۴ می ‌در ریاض با حضور چاک هگل وزیر دفاع آمریکا برگزار شد، گفت: «تحولات امنیتی در منطقه نیازمند اتخاذ سیاسیت‌ها و مواضع مشترکی متناسب با همه انواع چالش‌های امنیتی است. در مقدمه آن هماهنگی و همکاری مشترک میان کشورهای خلیج و کشورهای دوستی است که امنیت و ثبات خلیج برایشان مهم است و در راس آن‌ها آمریکا قرار دارد.»

او افزود، امیدواریم که آمریکا «در معادله‌های امنیتی و سیاسی خود، تهدیدهای رو به رشدی که امنیت خلیج و کشور‌هایش با آن مواجه هستند، مد نظر قرار دهد از جمله تلاش برخی کشورهای منطقه برای تغییر میزان قوای منطقه‌ای به سود خود و به زیان دیگر کشورهای منطقه.»

او تاکید کرد آنچه که منطقه عربی امروز با آن مواجه است که شاهد ویرانی سازمانی‌های کشورهای و رنج‌های سخت مردم است، دارای پیامدهایی بر منطقه و جامعه جهانی به صورت عام خواهد بود.

او خاطرنشان کرد: «نشست امروز در سایه اوضاع بسیار مهم و تهدید رو به رشد امنیت و ثبات منطقه تشکیل شده است، مساله‌ای که تماس و تبادل نظر را میان دوستان با هدف هماهنگی سیاست‌ها، مواضع و استراتژی‌های دفاعی، امری حتمی می‌سازد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید