انفجار در معدن زغال سنگ ترکیه 201 کشته برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)


دست‌کم 201 تن در انفجار یک معدن زغال ‌سنگ در شهر "سما" در غرب ترکیه کشته شده و صدها نفر همچنان در داخل آن معدن گیر افتاده‌اند، عملیات امداد همچنان ادامه دارد و این احتمال وجود دارد که شمار کشته‌ شدگان افزایش پیدا کند.

به گزارش العربیه به نقل از رسانه های ترکیه در مجموع حدود 800 معدنچی در این معدن مشغول به کار بوده‌اند و شمار کشته ‌شدگان طی ساعت‌های گذشته افزایش پیدا کرده است.

سازمان حوادث غیرمترقبه ترکیه “AFAD”در گزارش های اولیه مرگ تنها 17 تن را تایید کرده بود، اما پس از گذشت ساعت ها، شمار تلفات از 200 تن گذشت.

وب ‌سایت روزنامه حریت، چاپ ترکیه، شمار کسانی که پس از انفجار در معدن گیر افتاده‌اند را از قول امدادگران 200 نفر عنوان کرده است.

حریت از قول رئیس پیشین اتحادیه معدنچیان ترکیه حادثه رخ داده در 13-5-2014 در این معدن خصوصی را "بدترین قتل در محل کار" نامیده است.

رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه، که قرار بود به آلبانی سفر کند، سفر خود را به تعویق انداخته و در یک مصاحبه مختصر تلویزیونی گفت: "امیدوارم که در ساعت های پیش رو وضعیت معدن آشکار تر شود. اما عملیات امداد را بلافاصله پس از با خبر شدن از آن آغاز کردیم".

حزب اصلی اپوزیسیون در پایان ماه میلادی آوریل (دو هفته پیش) در پارلمان آن کشور خواستار بررسی وضعیت سوانح مربوط به محل کار در "سما" شده بود. حزب حاکم ترکیه این پیشنهاد را رد کرده بود.

بدترین حوادث معدن در ترکیه، طی سال‌های اخیر به سال 1992 بر می‌ گردد، که در پی انفجار گاز در داخل یک معدن دست ‌کم 270 نفر کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید