دیدار رئیس ائتلاف ملی سوریه با اوباما برای جلب حمایت آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد الجربا رئیس ائتلاف ملی سوریه امروز سه شنبه 13 مه 2014 برای جلب حمایت واشنگتن از مخالفان اسد ، با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا دیدار خواهد کرد .

به گزارش العربیه الجربا ده روزی است که در آمریکا به سر می برد ، رئیس ائتلاف ملی سوریه پیش از این با مقامات وزارت خارجه و دفاع آمریکا و نیز برخی از اعضای کنگره این کشور دیدار کرده است.

برخی گزارش ها می گویند که الجربا تنها با سوزان رایس مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار خواهد کرد، اما این احتمال هم وجود دارد که وی با باراک اوباما دیدار کند.

بر اساس این گزارش هيئت ائتلاف ملی سوریه در دیدار با مقامات آمریکایی بر درخواست اصلی خود مبنی بر ارسال سلاح های پیشرفته به ارتش آزاد سوریه که بتواند معادله را به نفع مخالفان تغییر دهد ، پافشاری کرده است.

برخی منابع آگاه سوری می گوید که آمریکا تاکنون با تقدیم موشک های پیشرفته به مخالفان رژیم اسد مخالفت کرده است.

الجربا روز گذشته در گفت و گو با العربیه اظهار داشت که درخواست اولیه ما ، اعمال منطقه پرواز ممنوع در سوریه است تا به گفته وی هواپیماهایی رژیم اسد نتواند مناطق مسکونی را بمباران کند.

الجربا پیشتر گفته بود که مخالفان مسلح به موشک های ضد هوایی «تاو» دست یافته و برخی از آنها را در جنگ علیه نیروی هوایی رژیم اسد مورد استفاده قرار داده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید