داعش: به دستور القاعده بود که به ایران حمله نمی کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
9 دقيقه (Reading time)

ابومحمد العدنانی سخنگوی گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به «داعش» اذعان کرد که این گروه به دستور القاعده، از هدف قرار دادن منافع دولت ایران، امتناع کرده است.


العدنانی به شدت به ایمن الظواهری رهبر القاعده تاخت و به خاطر بیانیه اخیرش که در آن مواضع خود را درباره محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر، عبد الفتاح السیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور و ارتش مصر به طور کلی بیان کرد، از او به شدت انتقاد کرد.

در این فیلم ویدیویی که «با عرض معذرت امیر القاعده» عنوان گرفته، العدنانی گفت: «با عرض معذرت امیر القاعده.. دولت اسلامی شاخه القاعده نیست، هیچ‌گاه هم اینگونه نبوده است. اگر روزی تقدیر این باشد که پایتان به زمین دولت اسلامی برسد، هیچ راهی جز بیعت با آن و سربازی برای رهبر آن یعنی امیر قرشی و نوه حسین ندارید، همانگونه که امروز شما سربازانی تحت فرمان ملا عمر هستید.»

او افزود: «با عرض معذرت امیر القاعده.. ما تا همین گذشته نزدیک هرکس از رابطه دولت اسلامی با القاعده می‌پرسید، می‌گفتیم رابطه سرباز با امیر است. اما ‌ای آقای دکتر این سربازی برای یکی کردن کلمه جهاد در جهان است، اما القاعده در درون دولت اسلامی که به آن ملزم نبود نفوذ نداشت بلکه این تنها تواضعی از سوی ما بود . از جمله مثال‌ها در این باره درخواست مکررت برای هدف قرار ندادن رافضی‌ها در عراق است، با این توجیه که آن‌ها مسلمانان معذور در نتیجه جهالتشان هستند. اگر فرمانبردار تو بودیم، به دستوراتت عمل می‌کردیم حتی اگر مخالف حکمت باشد. این گونه اطاعت را آموختیم. اگر امیر دولت اسلامی بودی آن را فرمانبردار خود می‌ساختی و مخالف خود را برکنار می‌کردی. اما ما به درخواست تو برای هدف قرار ندادن رافضی‌ها در ایران و غیر از آن عمل کردیم.»

سخنگوی داعش خطاب به الظواهری ادامه داد: «امروز خودت و قاعده‌ات را در مقابل دو گزینه قرار دادی که فراری از آن‌ها نیست. یا اینکه به راه و روش اشتباه خود ادامه دهی و بر آن اصرار ورزی و جنگ میان مجاهدان در جهان ادامه یابد، یا اینکه به اشتباه خود اعتراف کنی و روش خود را اصلاح کنی. ما اینجا بار دیگر دست خود را به سویت دراز می‌کنیم تا بهترین جانشین برای رهبر گذشته القاعده باشی. شیخ اسامه بن لادن مجاهدان را بر گرد یک کلمه متحد کرد و تو آن‌ها را متفرق کردی. بار دیگر دست خود را به سوی تو دارز می‌کنیم و از تو می‌خواهیم اشتباهت را جبران کنی و بیعت خائن فریبکار را رد کنی و بدین ترتیب کافر را به خشم آوری.. این تویی که آتش فتنه را برافروختی و بر آن دمیدی و این تویی که اگر بخواهی، آن را خاموش خواهی کرد، انشاء الله. خودت را بازنگری کن و موضعی برای رضای خدا بگیر. بار دیگر تو را به اصلاح راه و روشت دعوت می‌کنیم و می‌خواهیم با ارتش‌های پاکستان، مصر، افغانستان، تونس، لیبی، یمن و دیگر سربازان طاغوت بجنگی و با احکام شرعی بازی نکنی و اعلام کنی که حکومت فاسد است، قانون اساسی باطل است و ارتش توطئه گر است. می‌خواهیم به صراحت فرمان جنگ علیه ارتش مصر، این ارتش سیسی فرعونی جدید را صادر کنی و از مرسی و حزبش نیز برائت بجویی. دیگر خیمه شب بازی برای مسلمانان بس است.»

او افزود «آری؛ مرسی مرتد است زیرا با ارتش خود به سینا نرفته بود تا با یهودیان بجنگد، بلکه برای جنگ با موحدان رفته بود. او با هواپیما‌ها و تانک‌هایش، خانه‌های مسلمانان را در هم کوبید. آری، آن مرتد، قاضی نصرانی صلیبی منصوب کرد تا بر اسرای موحد حکم کند و به طور طبیعی، حکم اعدام بود. چه پاسخی به او می‌دهی؟ او را مظلوم جلوه دادی و با او همدردی کردی.. با عرض معذرت امیر القاعده، اگر داوطلبانه تواضع کردیم و به خواسته‌های شما برای متحد شدن مسلمانان پایبند ماندیم حتی اگر حقوق ما پایمال شد، اما این تویی که با قبول بیعت خائن و غدار باعث جدایی میان مجاهدان و ریخته شدن خون آن‌ها شدی.»

او ادامه داد: «به من بگو اگر امیر دولت اسلامی «داعش» هستی، چه چیزی تقدیمش کردی، چه سودی به آن رساندی، بر سر چه چیزی تنبیهش کردی، چه دستوری به آن دادی و از چه چیزی نهی کردی؟ چه کسی را عزل کردی و چه کسی را در آن نصب کردی؟ هیچ‌گاه چنین چیزی روی نداده است .. با عرض معذرت امیر القاعده، با خدا بیعت کرده ایم تا کلمه حق را هرکجا که باشیم بگوییم، در راه خدا از ملامت هیچ ملامت کننده‌ای نمی‌هراسیم، تو با گفته‌های اخیرت مردم را سردرگم و متوهم کردی آن هم برای اثبات چیزی که نتوانستی اثباتش کنی. اقدام به نشان دادن پیام‌های محرمانه به رسانه‌ها کردی تا جرمی را که خود عامل آن بودی به ما منتسب کنی. خود را خسته کردی تا چنین وانمود کنی که ما خائنانی هستیم که صف مجاهدان را شکافته ایم .. سرباز کوچکی همچون من نمی‌تواند به امیر القاعده پاسخ دهد، اما به عنوان صاحب حق می‌گویم، از اینکه به تو پاسخ می دهیم، خداوند گواه است که قلبمان درد می‌کشد.»

درباره ایران، العدنانی اشاره کرد که دولت اسلامی «داعش» به خواست القاعده، کسانی را که «رافضی» توصیف کرد هدف قرار نداده است و اوضاع در سعودی، مصر، لیبی و تونس هم به همین ترتیب و با هدف نقض نکردن خواسته القاعده پیش رفته است.

العدنانی به گفته اسامه بن لادن رهبر پیشین القاعده اشاره کرد که گفته بود: «هرکس در انتخابات عراق که پیش‌تر توصیف آن رفته است، با علم و رضایت شرکت کند، به خداوند کافر شده.»

او ادامه داد: «باید از دجالانی که به نام تو سخن می‌گویند برحذر بود، احزاب و گروه‌های اسلامی که از مردم می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند، اگر صادق بودند، هم و غم شب و روزشان، اخلاص در دین خداوند، برائت جستن از دولت‌های مرتد و تشویق مردم به جهاد علیه آمریکایی‌ها و همپیمانانش می بود. اگر ناتوان بودند در قلب‌های خود آنها محکوم می‌کردند و از مشارکت در برنامه مرتد‌ها یا حضور در مجالس ارتداد، اجتناب می‌کردند. هر آنچه در عراق ذکر کردیم به طور کامل بر اوضاع در فلسطین نیز منطبق است. این کشور اشغالی است و قانون اساسی آن جاهلی است و اسلام از آن برائت می‌جویید در حالیکه محمود عباس بهایی، مزدور و کافر در آنجا حاکم است.»

او افزود: «این قاعده جهادگر است که ما می شناسیم که روش آن این چنین بود، این قاعده‌ای است که دوست داشتیم و از آن پیروی می کردیم، این قاعده‌ای است که به سویش شتافتیم و از آن پشتیباتی کردیم و جز رهبرانش را به قلب‌هایمان راه ندادیم .. رهبرانش نماد و سمبل ما هستند و به هیچ وسوسه‌ای در اعماقمان اجازه نمی‌دهیم رهبرانش در معرض اهانت قرار گیرند چرا که آن‌ها خود پیشتازان و اصحاب فضل هستند، این رابطه ما با القاعده است و برای همین دولت اسلامی پیامی از طریق ابو حمزه المهاجر به رهبران القاعده فرستاد و پیروی خود را از نمادهای امت که در راس القاعده هستند، اعلام کرد و تاکید کرد که کلمه جهاد در جهان از آن شما است، آن هم با هدف حفظ وحدت مجاهدان و یکپارچه کردن آن‌ها است . ما امرای دولت اسلامی، با آنچه که ذکر کردیم، امرای القاعده را همچون سرباز در برابر فرمانده، یا دانش آموز در برابر استاد، مخطاب قرار می‌دهیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید