ایهود بارک:آمریکا می تواند تاسیسات اتمی ایران را یک شبه نابود کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایهود باراک نخست وزیر و وزیر دفاع سابق اسرائیل روز جمعه 9-5-2014 طی کنفرانسی در واشنگتن گفت:" اگر آمریکا اراده کند می تواند تمام تاسیسات هسته ای ایران را یک شبه نابود کند".

به گزارش روزنامه اسرائیلی "جروسالم پست" وی این اظهارات را در جلسه ای که در بخش خاورمیانه ای "انستیتوی واشنگتن" برگزار شده بود، بیان کرد".

وی افزود: "برنامه هسته ای ایران بزرگترین چالش امنیتی اسرائیل است. آمریکا با استفاده از قدرت خود می تواند ایران را از ساخت سلاح هسته ای بازدارد. اگر واشنگتن اراده کند، می تواند در کمتر از یک شب تمام تاسیسات هسته ای ایران را برای همیشه نابود سازد".

وی همچنین گفت:"نابودی سلاح اتمی ایران برای آمریکا از نابودی تاسیسات شیمیایی سوریه آسانتر خواهد بود".

ایهود بارک، ضمن انتقاد از معاهده هسته ای بین ایران و 6 قدرت بزرگ جهان، تاکید کرد: "ایرانی ها فریب کارند و با امضای این قرارداد، راه پیبشرفت های هسته ای خود را با فریب کاری هموار ساختند. اما من با اطمینان به ایرانیان می گویم که این پیمان شما را به سوی مقاصد هسته ای تان نخواهد رساند بلکه برایتان خیلی مشکل ساز خواهد بود".

وزیر دفاع سابق اسرائیل، با انتقاد شدید از سیاست باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران، گفت : "دولت اوباما مدعی است که مانع دسترسی ایران به سلاح اتمی خواهد شد، اما عملکرد واشنگتن در این زمینه خیلی ضعیف است رئیس جمهور آمریکا در دوره دوم ریاست جمهوری خود سیاست نرم تری را در قبال ایران پیش گرفته است".

به گزارش رادیو اسرائیل، ایهود باراک در این سفر با مقامات بلندپایه کاخ سفید ملاقات کرد و برنامه هسته ای ایران محور اصلی مذاکرات طرفین بود.

لازم به یادآوری است اظهارات وزیر دفاع اسبق اسرائیل دو روز پس از سخنان مشابه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور بیان می شود که در آن گفته بود،ایران قصد دارد، اسرائیل را از بین ببرد.

وی همچنین افزود: برنامه هسته ای ایران برنامه ای صلح آمیز نیست. هدف اصلی این برنامه از بین بردن اسرائیل است.

از سوی دیگر ایران همواره بر مسالمت آمیز بودن برنامه هسته ای خود تاکید دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید