سوء استفاده "داعش" از 400 "شیربچه" سوری برای اهداف نظامی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع مخالفان سوری که پیشتر از گسترش پدیده جذب دختران نوجوان برخی کشورهای اروپایی و عرب و اعزام آنها به سوریه جهت ازدواج با جنگجویان اسلامگرای تندرو در مناطق مختلف تحت کنترل "داعش" خبر داده بودند، اینک از بکارگیری کودکان توسط این گروه در فعالیت های نظامی می گویند.

پدیده جذب و اعزام دختران جوان به سوریه زمانی برملا شد که مقامات امنیتی برخی کشورهای اروپایی و عربی متوجه شدند که تعدادی زیادی از دختران نوجوان با گرایش های اسلامی ناگهان از محیط زندگی خود ناپدید شده و سر از سوریه درآوردند.

اما گروه تروریستی "داعش" تنها به استفاده از دختران و زنان در فعالیت های نظامی در مناطق تحت کنترل خود اکتفا نکرده، بلکه طی اقدامی جدید، کودکان سوری را نیز برای پیشبرد اهداف نظامی بکار گرفته است.

فعالان سوری و کمیته های هماهنگی انقلاب سوریه، با انتشار تصاویری از منطقه "حلب الباب" از بکارگیری 400 کودک سوری توسط گروه "داعش"خبر دادند.

طبق این گزارش سن متوسط همه این 400 کودک و نوجوان به 18 سال نمی رسد.

این در حالی است که اخبار مربوط به نقض حقوق بشر توسط "داعش " مانند اعدام و شکنجه بسیاری از فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران در ملاء عام در مناطق تحت کنترل این گروه افراطی بطور وسیعی در رسانه های جهان منعکس شده است.آخرین اخبار رسیده از منطقه تحت کنترل داعش در غرب الرقه، حاکی از آن است که این گروه افراطی اخیر تعداد 50 کودک سوری را در فعالیت های نظامی به کار گرفته و یک شاخه نظامی به نام "اشبال العز" ( شیربچگان عزت) برای آنها تشکیل داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید