حسن نصرالله: دستگاه اطلاعاتی اسد بر محور تن فروشان و پول می چرخد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در یک «سند محرمانه» که سایت افشاگر «ویکی لیکس» اخیرا آن را منتشر کرده، در سندی انتقادات حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان از رژیم سوریه درج شده که گفته است، اعضای دستگاه اطلاعاتی اسد تنها به دنبال زنان تن فروش و پول هستند.

بر اساس این گزارش اظهارات نصرالله علیه دستگاه امنیتی رژیم سوریه در تاریخ 3 – 12- 2006 بیان شده است.

در سند ویکی لیکس آمده است:« نصر الله در گفت و گو با امین جمیل رئیس جمهوری پیشین لبنان، اعضای دستگاه امنیتی سوریه را افرادی به دور از اخلاقی توصیف کرده که تنها به دنبال زنان تن فروش و پول هستند.»

دبیر کل حزب الله لبنان به الجمیل گفته است که بارها از اسد خواسته است تا نسبت به این امر تحقیق کند اما هیچ فایده ای نداشته است.

نصر الله در عین حال بیان داشته که باقی ماندن «علوی ها » بر سر قدرت در سوریه به نفع لبنانی ها است، چرا که به گفته او جایگزین «علوی ها» در سوریه «سلفی ها »هستند.

اظهارات انتقاد آمیز نصرالله از نیروهای امنیتی اسد در حالی از سوی سایت ویکی لیکس فاش می شود که دبیر کل حزب در جریان بحران سوریه به نیروهای تحت فرمان خود دستور داد تا به جنگ علیه مخالفان اسد بپیوندند.

بنا به برخی گزارش ها حزب الله لبنان برای باقی ماندن بشار اسد در قدرت، تاکنون صدها کشته در جریان درگیری های سوریه داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید