السیسی: اسرائیل باید بیت المقدس را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت بشناسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع سابق ارتش مصر و نامزد ریاست جمهوری این کشور در مصاحبه ای گفت که دولت اسرائیل باید با تشکیل دولت مستقل فلسطینی که پایتخت آن بیت المقدس باشد، موافقت کند.

وی در باره روابط آینده مصر و اسرائیل گفت:" اگر اسرائیل در مذاکرات صلح امتیازاتی به فلسطینی ها ندهد از نخست وزیر این کشور استقبال نخواهم کرد".

السیسی در بخش دوم مصاحبه تلویزیونی گفت: "اول ببینیم آنها چگونه در برطرف کردن نیازهای فلسطینیان به ما کمک خواهند کرد و پس از آن ما به این پرسش جواب خواهیم داد که با نخست وزیر اسرائیل دیدار خواهیم کرد یا نه".

نامزد ریاست جمهوری مصر در پاسخ به سوالی در باره معاهده صلح مصر و اسرائیل و آیا او به این معاهده پایبند خواهد ماند یا نه، گفت:"من تمام معاهدات بین المللی، از جمله پیمان صلح با اسرائیل را محترم می شمارم ".

سیسی در پاسخ به این پرسش که آیا او حماس را دشمن مصر می داند یا نه، جوابی نداد، اما گفت:"من از مصری ها می خواهم موضع گیری در برابر حماس، باعث عدم حمایت از فلسطین و یا موضعگیری منفی در قبال قضیه فلسطین نشود".

ژنرال السیسی، به عنوان کسی که به اراده مردم برای پایان دادن به حاکمیت محمد مرسی، رئیس جمهوری سابق مصر، پاسخ داد از محبوبیت زیادی در میان مصری ها برخوردار است. این محبوبیت گمانه زنی ها در مورد پیروزی قطعی او در برابر تنها رقیبش حمدین صباحی در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است روز 26 و 27 ماه مه برگزار شود، را بیشتر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید