خنثی سازی شبکه‌ای بزرگ برای بازسازی تشکیلات القاعده در سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد که ۶۲ تروریست مرتبط با هسته‌های مشکوک در داخل کشور بازداشت شده‌اند.

بنا بر این اعلام، این افراد در پی قاچاق زنان به خارج از کشور از راه مرزهای جنوبی و برنامه ریزی برای عملیات جنایتکاران علیه سازمان‌های دولتی و منافع خارجی و همچنین ترور مسئولان امنیتی و دولتی بودند.

منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی در کنفرانسی خبری گفت که سه تن از بازداشت شدگان از خارجیان مقیم در کشور و از اتباع فلسطین، یمن و پاکستان هستند و دیگر بازداشت شدگان سعودی هستند. ۳۵ تن از دستگیر شدگان از افرادی هستند که پیش‌تر نیز در رابطه مسائل امنیتی، بازداشت شده بودند.

او افزود: «۴۴ نفر نیز متواری هستند که اطلاعات شخصی آن‌ها برای پیگردشان، در اختیار پلیس بین الملل قرار خواهد گرفت.»

الترکی اظهار داشت: «ساختار تشکیلاتی این هسته‌ها، اهمیت ویژه‌ای به راه‌های قاچاق به ویژه از راه مرزهای جنوبی داده است. هدف از این مساله قاچاق افراد و اسلحه و دادن اولویت به قاچاق زنان است. آن‌ها توانستند دو زن را به نام اروی بغدادی و ریما الجریش، به صورت غیر قانونی از مرز خارج کنند. اما نیروهای امنیتی تلاش برای قاچاق دو زن دیگر با نام‌های می ‌الطلیق و امینه اراشد را به همراه چند کودک، با شکست مواجه کردند.»

او افزود: «یک کارگاه برای ساخت قرص‌های الکتریکی پیشرفته که در انفجار، ایجاد پارازیت، شنود و تعقیب تلفن‌های همراه به کار می‌روند، کشف شده است، به علاوه تجهیزاتی برای جعل اسناد ضبط شده است. هسته تهیه منابع مالی برای این سازمان نیز کشف شده که اعضایش اقدام به جمع آوری پول از راه شبکه اینترنت و فراهم کردن اموال از منابع دیگر می‌کنند. بیش از ۹۰۰هزار ریال که در اختیار این شبکه قرار دارد کشف شد که بخشی از این پول، به دلار بود.»

الترکی خاطرنشان کرد که بخش اعظم این پول در یکی از ساختمان‌های مسکونی مخفی شده بود، اما برپایه اعتراف‌ها، اعضای این تشکیلات قصد به دست آوردن اسلحه از راه قاچاق پیش از انجام عملیات پیش روی خود داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید