وزیران خارجه همسایگان سوریه بحران انسانی این کشور را بررسی می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزرای خارجه کشورهای همسایه سوریه، روز یکشنبه، 4-5-2014 طی نشستی در اردوگاه "زعتری" پناهندگان سوری در شمال اردن، پیامدهای بحران انسانی مردم این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع آگاه اردنی، در این نشست علاوه بر وزرای خارجه کشورهای اردن، عراق، ترکیه، لبنان و مصر، آنتونیو گوترز، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان نیز حضور داشت.

روز شنبه ناصر جوده وزیر امور خارجه اردن، با رشید دیرباس، وزیر امور اجتماعی لبنان وهوشیار زیباری همتای عراقی خود در امان دیدار کرده و آخرین تحولات منطقه ای به ویژه مسئله بحران سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزاری خارجه عراق و اردن در باره اهمیت رسیدن به یک راه حل سیاسی مسالمت آمیز با مشارکت اقشار مختلف مردم سوریه، تاکید کردند.

دو وزیر همچنین از جامعه بین المللی خواستند که به منظور پایان دادن به بحران سوریه، به مسئولیت های خود در این زمینه عمل کرده، و از همسایگان این کشور که صدها هزار پناهنده سوری را در کشورهایشان جای داده اند، حمایت کند.

مقام های اردنی روز چهارشنبه گذشته به منظور کاهش فشار بر پناهندگان اردوگاه زعتری، سومین اردوگاه برای پناهندگان سوری را با ظرفیت 130 هزار پناهنده، افتتاح کردند.

اردوگاه زعتری بیش از 100 هزار پناهنده سوری را در خود جای داده است.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، از زمان آغاز درگیری ها در سوریه (مارس 2011) تاکنون بیش از 150 هزار نفر کشته شدند.

بنا به منابع سازمان ملل متحد بیش از 6.5 میلیون نفر از سوریهای داخل کشور از خانه های خود آواره شده و حدود 2.6 میلیون نفر نیز به خارج از جمله به کشورهای لبنان، ترکیه و اردن پناه برده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید