همکاری بدون وقفه نیروهای اسد و "تروریست های داعش"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با گشودن جبهه جدیدی در مناطق روستایی شمال "دیر الزور" علیه مخالفان رژیم سوریه توسط "داعش" که به منظور کاهش فشار نیروهای مخالفان علیه ارتش اسد در جبهه های ساحلی، میانه و شمالی صورت می گیرد، همکاری میان این تشکیلات تروریستی و نیروهای دولتی سوریه روز به روز آشکارتر می شود.

چند روز پس از به کنترل در آوردن شهر صور، شبه نظامیان "داعش"، حمله گسترده ای علیه شهر "بصیره" در نزدیکی جاده دیر الزور- حسکه را آغاز کرده، تا روستاهای همجوار "الزر" و "جدید عکیدات" پیش رفتند.

به گزارش کانال العربیه به دنبال اعدام شماری از رزمندگان مخالف رژیم اسد توسط "داعش"، نیروهای وابسته به ارتش آزاد سوریه عوامل "داعش" را در "البصیره" به محاصره خود درآورده و در همین حال غیرنظامیان از برخی شهرک های شمالی هجرت کردند.

همزمان با پیشروی عوامل "داعش" به سوی تعدادی از روستاهای "الزور شمالی"، نیروهای رژیم اسد مستقر در پایگاه هوایی دیر الزور نیز هماهنگ با آنها مناطق "موحسن" و روستاهای "البوعمر"، "المریعیه" و "البویل" را جهت تسهیل دخول نیروهای "داعش" بمباران کردند.

در همین راستا منابع مخالفان از همکاری میان نیروهای رژیم سوریه در گذشته با "داعش" از طریق بمباران شدید مناطق تحت کنترل مخالفان درگیر با این تشکیلات تروریستی، مانند بمباران هوایی روستای "العشاره" به منظور قطع امدادرسانی به ارتش آزاد سوریه در شهر آلبوکمال، پرده برداشتند.

همکاری و هماهنگی میان "داعش" و رژیم سوریه منحصر به شهر دير الزور نمی باشد، پیشتر نیز دو طرف در جبهه حلب نیز همکاری بسیار نزدیکی داشتند که حوادث منطقه "تعاون" در این شهر و تخلیه دانشگاه "المامون" در حومه حلب به سود نیروهای رژیم سوریه بهترین گواه بر این همکاری است.

تشکیلات "داعش" پیشتر نیز روستای "شامر" در نزدیکی "شیخ نجار" را بدون درگیری تسلیم نیروهای رژیم سوریه کرد. همچنین لازم است به کنترل گردان هوایی "الطعانه" با دخول نیروهای اسد از جبهه تحت کنترل "داعش" در حومه شمالی حلب اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید