.
.
.

فرمان رهبر القاعده به النصره برای توقف جنگ علیه داعش در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایمن الظواهری رهبر تشکیلات "القاعده" از گروه "النصره" خواست به جنگ علیه گروه "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به "داعش" پایان دهد.

"النصره"، شاخه رسمی "القاعده" در سوریه به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در پیام الظواهری که جمعه ۲-۵-۲۰۱۴ در سایت‌های اسلامگرا منتشر شده، آمده است: «از ابو محمد الجولانی رهبر النصره و دیگر سربازان این گروه... می‌خواهم به هرگونه جنگی علیه برادران مجاهدشان و دیگر مسلمانان پایان دهند و بر جنگ علیه دشمنان اسلام از بعثی‌ها و نصیری‌ها گرفته تا همپیمانان رافضیشان تمرکز کنند.»

الظواهری در پیام خود، از ابوبکر البغدادی رهبر گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) هم خواست که فعالیت خود را بر روی عراق متمرکز کند که به گفته وی :«چرا که عراق زخمی به افزایش تلاش‌های شما نیاز دارد.»

از حدود سه چهار ماه پیش، سوریه شاهد درگیری‌های خونین میان نیروهای داعش و دیگر گروه‌های مسلح مخالف اسد و در راس آن‌ها گروه النصره است. در این درگیری‌ها، حدود ۴هزار نفر کشته شده‌اند.

مخالفان اسد از جمله ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه، گروه داعش را به همکاری با نظام اسد متهم می‌کنند. سیاست‌ها و نحوه رفتار بسیار خشن این گروه با مردم و مخالفان خود، انتقادهای فراوانی را برانگیخته است.

داعش می‌گوید که در پی برپایی امارتی اسلامی در غرب عراق و مناطقی از سوریه است. این گروه در مناطقی از عراق به ویژه استان الانبار، با نیروهای دولتی و نیروهای مسلح عشایر سنی مذهب، درگیر است.

در ماه فوریه گذشته، رهبری القاعده، از گروه داعش برائت جسته و خواستار خروج آن از سوریه شده بود.