حملات جنگنده های اسد به بازار عمومی حلب 55 کشته برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعالان سوری روز جمعه 2-5-2014 از کشته شدن 55 تن بر اثر بمباران بازار عمومی شهر حلب بوسیله جنگنده های اسد خبر دادند.

طبق این گزارش به دنبال بمباران منطقه بازار عمومی "الهلک" در شهر حلب که طی آن بیش از 55 تن کشته شدند، اغلب مردم شهر خانه های خود را ترک کردند.

طی هفته های گذشته جنگنده های اسد با استفاده از بمب های بشکه ای حاوی مواد منفجره به طور متوالی مناطق مسکونی حلب را مورد هدف قرار داده اند. یکی از این حملات بمباران مدرسه "عین جالوت" در منطقه انصاری بود که طی آن بیش از 30 دانش آموز کشته شدند.

در همین حال بدر جاموس، دبیر کل ائتلاف ملی مخالفان سوری، حملات هوایی جنگنده های رژیم اسد به مناطق مسکونی از جمله مدرسه عین جالوت و بازار عمومی "الهلک" در حلب و بکارگیری بمب های بشکه ای آتش زا علیه مردم بی دفاع سوریه که باعث کشته و زخمی شدن صدها تن گردیده است، را به شدت محکوم کرد.

دبیرکل ائتلاف ملی مخالفان سوری از جامعه بین المللی خواست تا با اتخاذ گام های قانونی از طریق سازمان ملل، رژیم اسد را از ادامه حملات به مناطق مسکونی و استفاده از بمب های بشکه ای منع کند.

بدر جاموس گفت:"جامعه جهانی با تصمیم خود برای از بین بردن سلاح های شیمیایی اسد ثابت کرد که می تواند مانع کشتار دسته جمعی سوری ها شود و با ایجاد توافقی مشابه توافق خلع سلاح های شیمیایی می توانند از ادامه بمباران مناطق مسکونی جلوگیری کنند".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید