.
.
.

کشف هسته تروریستی برون مرزی حزب الله لبنان در تایلند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به نظر می رسد که خبر بازداشت دو تن از اعضای یک هسته "تروریستی "وابسته به حزب الله لبنان در تایلند، که روز سه شنبه 15 آوریل 2014 از طریق منابع اطلاعاتی غربی- اسرائیلی انتشار یافت، حقیقت دارد.

این خبر طی دو روز گذشته در شبکه های اجتماعی کنجکاوی شمار زیادی از کاربران اینترنتی را برانگیخته است. العربیه نت روز پنجشنبه با دنبال کردن خبر، جزئیات بیشتری را درباره حقیقت این خبر دریافت کرده است.

خبر متلاشی کردن یک هسته تروریستی وابسته به حزب الله لبنان و بازداشت 2 تن از اعضای آن نخست در سایت stop910.com منتشر شد. این سایت به زبان های انگلیسی، اسپانیایی و عربی، خبر های مربوط به مبارزه با تروریسیم را منتشر می کند و خود را به عنوان بخشی از یک نهاد وابسته به سازمان های اطلاعاتی غربی مبارزه با تروریسم معرفی می کند. همچنین این سایت بارها از افرادی که اخبار آن را می خوانند تقاضا کرده بود، اطلاعات مربوط به سازمان های تروریستی را در اختیارش قرار دهند و در ازای آن اطلاعات مبالغی را دریافت کنند.

این وب سایت در آخرین اطلاعات خود عکس سه نفر از اعضای هسته تروریستی برون مرزی حزب الله لبنان را منتشر کرد.

طبق اطلاعات این سایت، یکی از اعضای برون مرزی هسته تروریستی شیعه فیلیپینی یوسف عیاد نام دارد. عیاد در واحد عملیات برون مرزی حزب الله در بخش شرق آسیا فعالیت می کند. او و داوود فرحات عضو دیگر حزب الله لبنان، مسئول هسته تروریستی در تایلند بودند. این دو عضو هردو بازداشت شدند اما نفر سوم یک لبنانی به نام بلال بحسون است که پلیس تایلند هنوز او را بازداشت نکرده است.

در همین حال اداره مهاجرت تایلند، روز یکشنبه از بازداشت، 2 تبعه لبنانی که با پاسپورت فرانسوی و فیلیپینی وارد کشور شده بودند خبر داد.

طبق گزارش رسانه های تایلندی از جمله خبر "ذانیش" که امروز منتشر شد، این دو تن نیز به عضویت در شبکه تروریستی حزب الله لبنان مظنونند.