.
.
.

نیروهای اسد بار دیگر با گاز سمی به شهر حرستا حمله کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فعالان سوری روز پنجشنبه 17-4-2014 گزارش دادند که جنگنده های ارتش اسد بار دیگر شهر حرستا را با گازهای سمی خفه کننده بمباران کردند. به گفته مخالفان این دومین باری است که به مدت کمتر از یک ماه شهر حرستا با گازهای سمی مورد هجوم قرار می گیرد.

طبق این گزارش، این هجوم، تنها به حومه شهر دمشق محدود نشده، بلکه جنگنده های اسد طی 24 ساعت گذشته شهرهای کفرزیتا و حماه را با بشکه حاوی مواد منفجره مورد هجوم قرار دادند. در بمباران منطقه حماه شماری از غیر نظامیان بر اثر خفگی ناشی از مواد سمی جان خود را از دست دادند.

همزمان با بمباران مناطق مسکونی مخالفان با گازهای سمی، نیروهای اسد عملیات نظامی خود را در مناطق حومه دمشق افزایش داده و با آتشبار سنگین توپخانه و موشک های زمین به زمین مناطق الزبدانی و المليحه وكفربطنا واقع در قوطه شرقی را مورد هجوم خود قرار دادند.

به گزارش فعالان سوری در بمباران مناطق البياضه، باب النصر، مساكن و هنانو در حلب تعداد زیادی از غیر نظامیان کشته و زخمی شدند.

همچنین به گفته شاهدان عینی جنگنده های اسد با بمب های بشکه ای حاوی مواد منفجره در منطقه اللیرمون را مورد حمله قرار دادند که در اثر آن تعدادی کشته و زخمی شدند.

این در حالی است که نبرد میان نیروهای مخالفان و ارتش اسد در مجاورت اطراف ساختمان مرکز اطلاعات نیروی هوایی سوریه در الزهرا همچنان ادامه دارد.