.
.
.

جلوگیری از «توهین جنسی و جنسیتی» به پوستر نامزدهای زن در انتخابات عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیسیون انتخابات عراق گروه‌های ویژه‌ای برای تحت تعقیب دادن کسانی تشکیل داده است که اقدام به توهین جنسی به پوستر‌های نامزدهای زن در انتخابات عراق یا پاره کردن یا نوشتن عبارت‌های مسخره آمیز بر روی‌ها آنها می‌کنند.

به گزارش مجله «فوستا» این تصمیم پس از آن گرفته شد که شکایت‌هایی از سوی نامزدهای زن انتخابات به ویژه آن‌هایی که چهره‌ای زیبا دارند علیه جوانانی که اقدام به توهین جنسی به پوستر‌هایشان کردند مطرح شد. نامزدهای شاکی می‌گویند که با هجمه‌ای بی‌سابقه که آبرو و حتی «حرمت» آن‌ها را هدف قرار داده، روبرو هستند.

مقداد الشریفی رئیس اداره انتخابات در کمیسیون انتخابات عراق با اشاره به افزایش این پدید گفت: «این گونه اعمال نقض قانون تبلیغات انتخاباتی است.»

نامزدهای زن خشم خود را از این هجمه‌ها پنهان نمی‌کنند و آن را «منظم و برپایه تبعیض جنسیتی از سوی فهرست‌های محافظه کار» می‌دانند.

از روش‌های توهین‌ها به پوسترهای زنان می‌توان به «کشیدن عینک و سبیل برای تصاویر نامزدهای زن، اقدام برخی مردان در جلوگیری از الصاق پوستر نامزهای زن در برخی اماکن استراتژیک و انتشار تصاویر برخی از جوانان در حالی که پوستر نامزدهای زن را می‌بوسند یا آن‌ها را به بغل گرفته‌اند» اشاره کرد.