.
.
.

انفجار انتحاری در عراق به کشته شدن 7 پلیس انجامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات عراقی روز یکشنبه 13 آوریل 2014 اعلام کردند انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در یک ایست بازرسی در شمال عراق به کشته شدن 7 پلیس انجامید. در یک رویداد دیگر مردان مسلح دو نفر را بقتل رساندند.

موج خشونت ها در عراق در سه ماهه اول سال جاری میلادی بیش از 2550 کشته برجای گذاشته و بیم آن می رود که عراق دوباره همچون سالهای 2006 و 2007 به کام خشونت های فرقه ای فرو رود.

این دور خشونت ها عمدتا در اثر نارضایتی اقلیت سنی عراق از نحو برخورد حکومت شیعه مذهب و نیروهای امنیتی این کشور با آنها سرچشمه می گیرد، و جنگ داخلی در کشور همسایه سوریه هم بر آن تاثیر داشته است.

انفجار انتحاری در ایست بازرسی پلیس در شهر کرکوک در شمال غربی عراق 11 پلیس را هم زخمی کرد. شبه نظامیان ضد دولتی عراق نیروهای امنیتی این کشور، که از نظر تجهییزات نظامی و انضباط ضعیف هستند، را هدف حملات خود قرار می دهند.

در روستای سلیمان بیک در شمال بغداد هم روز یکشنبه مردان مسلح به خانه یک افسر پلیس حمله کردند و پدر و برادر او را کشته و دو نفر دیگر را زخمی کردند. روستای سلیمان بیک بارها مورد حمله مردان مسلح قرار گرفته و بخشهایی از آن در اختیار این نیروها بوده است.

اولین انتخابات عراق بعد از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور در سال 2011، قرار است در پایان ماه جاری برگزار شود و آزمون سختی برای نیروهای امنیتی در تامین امنیت آن است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و براساس منابع امنیتی و پزشکی از ابتدای ماه جاری 315 نفر در عراق کشته شدند.