.
.
.

کشته شدن دو تن از هواداران اخوان المسلمین در درگیری با پلیس قاهره

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری مصری روز جمعه 11-4-2014 از کشته شدن دو تن از هواداران گروه اخوان المسلمین در درگیری با نیروهای انتظامی مصر در استان دلتا در شمال قاهره خبر دادند.

بر اساس این گزراش، درگیری زمانی آغاز شد که گروهی از اخوان المسلمین یک ایستگاه بازرسی پلیس واقع در منطقه "الکبری و طنطا" را به آتش کشیده و به سوی افراد آن تیر اندازی کردند.

این در حالی است که میدان های متعدد قاهره امروز جمعه شاهد تدابیر شدید امنیتی بود.

این تدابیر امنیتی معمولا برای جلوگیری از برگزاری راهپیمایی و تظاهرات از سوی اخوان المسلمین در قاهره در روزهای جمعه اتخاذ می شود.

نیروهای امنیتی مصر از بامداد روز جمعه با حضور گسترده در اطراف دو میدان رابعه العدویه و التحریر، راه های منتهی به ساختمان مرکزی اداره پلیس، راه ورودی ساختمان موزه مصر از طرف در ورودی منتهی به میدان تحریر و همچنین میدان مرکزی سیمون، تدابیر شدید امنیتی را به اجرا گذاشتند.

از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر توسط ارتش این کشور، اخوان المسلمین به تظاهرات خود در برخی مناطق مصر ادامه می دهند. این گروه، ارتش مصر را به کودتا علیه حکومت "مشروع و قانونی" محمد مرسی متهم کرده و با گذشت نزدیک به یک سال همچنان بر قانونی بودن ریاست جمهوری وی اصرار می ورزد.

درگیری ها میان هواداران مرسی و نیروهای امنیتی مصر تاکنون دها کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

دولت موقت مصر گروه اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی اعلام کرده است.