.
.
.

داستان کامل فیلم قتل یک کارگر هندی توسط یک شهروند سعودی در ملأ عام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک روز از جنایت هولناک یک شهروند سعودی که اقدام به قتل یک کارگرد هندی در منطقه سویداء در شهر ریاض می گذرد.

این جنایت در خیابان و روبروی دیده گان مردم صورت گرفت. برخی از ره گذران به فیلمبرداران آماتور تبدیل شدند و با استفاده از تلفن‌های همراه خود، اقدام به تصویربرداری از صحنه‌های قتل و آپلود آن بر روی یوتیوب و دیگر شبکه‌های اجتماعی کردند. این گونه بود که این جنایت هولناک وضعیتی از ترسو وحشت و سوال‌های فراوان درباره انگیزه قتل به وجود آورد.

«العربیه. نت» به نقل از منابع پلیس ریاض، به اطلاعاتی اختصاصی درباره داستان کامل قتل دست یافته است؛ قتلی که هیچ انگیزه قانع کننده‌ای ندارد و قربانی آن، کارگر هندی یک فروشگاه مواد غذایی بود.

فواز المیمان سخنگوی پلیس ریاض در این باره به «العربیه. نت» گفت: «قاتل شهروند سعودی است و ۳۲ سال سن دارد. او بی‌کار و مجرد است و پرونده‌اش نشان از سابقه دار بودن او می‌دهد. مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر و آزار پدر و مادر در پرونده او ثبت شده است.»

المیمان افزود: «در تحقیقات استفاده قاتل از مواد مخدر هنگام جنایت به ثبت رسید.» او ادامه داد که قاتل هنگام خروج از منزل و تحت تاثیر مواد مخدر دچار توهم شد و گمان کرد که اروح خبیثه‌ای روبرویش ایستاده‌اند، برای‌‌ رها شدن از آن‌ها به منزل بازگشت و یک چاقو با خود حمل کرد و سپس به محل فروش مواد غذایی رفت، کارگر هندی را یافت که تنها نشسته است و در‌‌ همان توهمات خود، به سمت او حمله کرد.

سعی کرد به چاقو کارگر هندی را بزند که او فرار کرد اما قاتل دنبالش دوید و در خیابان چهار ضربه به او وارد کرد؛ ضرباتی که دوربین‌های تلفن‌های همراه ره گذران، آن را ثبت کردند.

المیمان اظهار داشت: «جنایت قتل ساعت دو ظهر روی داد و هنگامی که خودروهای گشت پلیس رسیدند، کارگر هندی جان خود را از دست داده بود. قاتل که در نزدیکی محل جنایت دستگیر شد، همچنان چاقوی خود را حمل می‌کرد و به نظر می‌آمد در وضعیتی غیر طبیعی باشد. در مرکز پلیس عریجا بازداشت شد و جنازه مقتول برای تهیه گزارش جنایی، به پزشکی قانونی انتقال داده شد.»

نتیجه آزمایش مواد مخدر بر روی قاتل، مثبت بود. او در بیمارستان بیماری‌های روانی الامل نیز پرونده دارد که این پرونده در اختیار دادستانی قرار گرفت.
المیمان به خانواده قربانی تسلیت گفت و از عزم امیر ریاض و معاون او برای تماس به این خانواده و ارائه همه نوع کمک به آن‌ها خبر داد.

المیمان تاکید کرد که شهروندان هندی در سعودی همچون شهروندان دیگر کشور‌ها از احترام برخوردارند به ویژه آنکه تلاش‌های آن‌ها ضامن ادامه توسعه کشور است. او تاکید کرد که فرقی میان شهروند و مقیم وجود ندارد و همه از حیث حقوق و مسئولیت‌ها برابرند و این بدان معنی است که جنایتکار به سزای جنایت هولناک خود خواهد رسید.

روز دوشنبه ۱ آپریل فیلمی ویدیویی در فضای اینترنت پخش شد که مردی در کنار مرد خونین دیگری ایستاده بود در حالی که صدای داد و فریاد‌ها در محیط شنیده می‌شد. پس از آن مرد ایستاده که لباس‌هایش از زیر به خون آغشته بود، چهارضربه چاقو به مرد افتاده بر زمین وارد کرد و در برابر دیده گان همه، مکان را ترک کرد.