فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بازدید احمد الجربا، رئیس ائتلاف سوریه از رزمندگان در لاذقیه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع مخالفان سوری روز سه شنبه، 1-4-2014 با پخش تصاویری از بازدید احمد الجربا، رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوریه، از رزمندگان ارتش آزاد در مناطقی از استان لاذقیه واقع در شمال غربی این کشور، شایعات رسانه های رژیم سوریه مبنی بر بازپس گیری حومه لاذقیه توسط ارتش را تکذیب کردند.

  استان لاذقیه طی هفته های گذشته شاهد درگیری های خشونت آمیزی میان نیروهای اسد و ارتش آزاد سوریه بوده است.

  به گزارش دفتر اطلاع رسانی ائتلاف ملی مخالفان سوری، الجربا با حضور در مناطق "جبل الترکمان" و "جبل الاکراد" در حومه لاذقیه که تحت کنترل کامل مخالفان است، با فرماندهان و شماری از رزمندگان ارتش آزاد ملاقات کرد.

  مخالفان سوری درتاریخ 21 ماه مارس گذشته، هجوم گسترده ای را در استان لاذقیه علیه نیروهای اسد آغاز کردند. طی این هجوم نیروهای اسد مجبور شدند از شهرک های کسب و سمرا که گذرگاههای استراتژیک ارتباط با دریای مدیترانه به شمار می روند، عقب نشینی کنند.

  رسانه های رژیم اسد طی سه روز گذشته تلاش کردند تا از طریق شایعه پراکنی وانمود کنند که ارتش این کشور همه مناطق استان لاذقیه را بازپس گرفته است.

  کمیته عمومی انقلاب سوریه با توزیع نوارهای ویدئویی و پخش تصاویری از حضور احمد الجربا و برخی دیگر از رهبران محلی اپوزیسیون در میان رزمندگان در یکی از مناطق لاذقیه ادعای رژیم اسد را تکذیب کرد.

  دفتر اطلاع رسانی احمد الجربا در بیانیه ای اعلام کرد، هدف رئیس ائتلاف ملی سوریه از این دیدار بررسی وضعیت رزمندگان در جبهه ها و شناخت نیازهای تسلیحاتی آنان از نزدیک بوده است. الجربا همچنین در این دیدار از محورهای دیگر جبهه در استان لاذقیه، مانند "جبل الترکمان"، شهرک کسب، منطقه السوداء و مناطق مجاور آنها نیز بازدید کرد.

  منطقه لاذقیه که زادگاه خاندان اسد است به عنوان دژ محکم این خانواده در سوریه از آن یاد می شود اما طی هفته های گذشته ارتش آزاد سوریه توانست ضربات دردناکی را به نیروهای اسد و لباس شخصی های آن در این منطقه وارد کند .

  پس از گذشت سه سال از درگیری در سوریه، این اولین بار است که در استان لاذقیه نبردهای خشونت آمیزی میان مخالفان و ارتش اسد صورت می گیرد.

  به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، درگیرهای اخیر استان لاذقیه به مرگ بیش از 300 تن از دو طرف منجر گردید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران