فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دمپسی: بی ثباتی منطقه فرصتی برای اتحاد اسراییل و کشورهای عربی است

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  ژنرال مارتین دمپسی، رییس ستاد ارتش آمریکا، روز دوشنبه 31 مارس گفت که بی ثباتی خاورمیانه ممکن است موجب همکاری کشورهای عرب با اسراییل شود. دمپسی این سخنان را در سفر به اسراییل و در یک نشست خبری بیان داشت.

  به گزارش سرویس خبری ارتش آمریکا، دمپسی گفت که کشورهای خلیج "ممکن است در باره امکانات بالقوه همکاری با اسراییل هنوز آمادگی نداشته باشند، اما بی ثباتی کنونی در منطقه محورهای جدیدی از اتحادها را بوجود آورده که متفاوت با گذشته است."

  دمپسی به تلاشهای ایران برای گسترش نفوذ خود و افزایش تروریسم القاعده اشاره کرد و آنها را تهدیدهای مشترک برای کشورهای عرب و اسراییل دانست.

  او گفت: "به نظر من مسایل بسیاری در منطقه شایع است که امکان همکاری بیشتر را فراهم می کند. بنابراین متحدان ما با یکدیگر متحد می شوند."

  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، گفت که همکاری نزدیکتر با کشورهای عرب در زمینه محدود کردن تهدید ایران و بویژه جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاحهای اتمی را می پسندد.

  رهبران عرب، اگرچه به همسویی خود با اسراییل در ارتباط با تهدید مشترک ایران واقف هستند، اما گفته اند همکاری آنها با اسراییل فقط بعد از حل مناقشه اسراییل و فلسطینیان می تواند عملی شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران