.
.
.

دهها تن از نیروهای اسد در دو عملیات ارتش آزاد سوریه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش معارضان حکومت بشار اسد، ارتش آزاد سوریه در دو عملیات منحصر به فرد در مناطق عزیزیه و الشیخ نجار شهر حلب دهها تن از نیروهای رژیم اسد را کشتند.

سرگرد زیاد حاج عبید فرمانده تیپ 77 ارتش آزاد در جبهه شمالی این کشور گفت: "انقلابیون سوری طی عملیات ویژه ای علیه نیروهای اسد، به نتایج مطلوبی دست یافتند". وی افزود : "این ابتکار عمل باعث شد وضعیت در این ناحیه عملیاتی به حالت دو سال پیش برگردد".

به گفته سرگرد حاج عبید، حمله انقلابیون در جبهه عزیزیه خسارات شدیدی به نیروهای رژیم اسد وارد کرد.

تیپ اهل الشام ، وابسته به ارتش آزاد سوریه در حمله به مرکز فرماندهی کل ارتش اسد در ناحیه حلب، 20 تن از نیروهای رژیم را به قتل رساند. براساس همین گزارش هدف از این عملیات به کنترل در آوردن کامل منطقه حلب توسط انقلابیون اعلام شده است.

در همین حال منابع آمریکایی از واشنگتن گزارش می دهند که مقامات آمریکایی تحویل موشک های ضدهواپیما به نیروهای مخالف میانه رو رژیم اسد را بطور جدی مورد بررسی قرارداده اند. این موشک ها سبک و قابل حمل بوده و از شانه پرتاب می شوند. ارتش آزاد برای مقابله با نیروی هوایی اسد، در صدد است تا از منابع دیگری نیز به از این نوع موشک های ضد هوایی دست یابد.

براساس گزارش ها، آمریکا تحویل یک سیستم ضد هوایی به نام “MAN PAD” به مخالفین اسد را در دستور کار دارد. براساس همین گزارش تنها دغدغه آمریکا این است که این موشک به دست نیروهای تندرو نرسد.

بر اساس منابع آمریکایی، بعد از تحولات اخیر، موضع باراک اوباما برای تحویل سلاح به نیروهای مخالف اسد قدری نرمتر شده است. پیش از این وی از رسیدن این سلاح ها به دست نیروهای تندرو واهمه داشت.