هواداران رژیم اسد"ترکمن ها" را به نسل کشی تهدید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هواداران رژیم سوریه پس از پیروزی های اخیر مخالفان در منطقه ترکمن نشین "بایر بوجاق" در شمال لاذقیه ، ترکمن های این کشور را به نسل کشی و اخراج از سوریه تهدید کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتول ترکیه، هواداران رژیم اسد بر روی صفحات اجتماعی خود، ترکمن های لاذقیه را به مزدوری برای ترکیه متهم کرده اند.

بر اساس این گزارش ، برخی از هواداران بشار اسد ترکمن ها به اخراج از سوریه تهدید کردند.

احمد جقل عضو ائتلاف ملی سوریه، تهدید ترکمن ها توسط هواداران بشار اسد را ساختگی و بی اساس خوانده و گفته است که "این اظهارات خصمانه، منعکس کننده طرز تفکر رژیم دمشق است."

جقل که از ترکمن های سوری مخالف رژیم اسد است، افزود که ترکمن های سوریه وطن دوست هستند و با شرکت در انقلاب سوریه تنها به دنبال تحقق خواسته های قومی خود در چارچوب کشور هستند.

مخالفان مسلح سوری هفته گذشته شهر توریستی و استراتژیک "کسب" در شمال سوریه را پس از درگیری های شدیدی که به کشته شدن شماری از مخالفان و نیروهای اسد انجامید، به تصرف خود در آودند.

همچنین جنگندهای ترکیه روز یکشنبه گذشته یک هواپیمای جنگی سوریه را پس از ورود به حریم هوایی ترکیه، سرنگون کردند.

فراکسیون ملی ترکمن های سوریه با انتشار بیانیه ای تهدید ترکمن ها به اخراج از این کشور را "زبان نژادپرستانه چندش آور" کسانی توصیف کرد که "برای دهها سال ادعای حمایت از اقلیت ها" را می کردند.

ترکمن های سوریه 3 میلیون از جمعیت 22.4 این کشور را تشکیل می دهند. بسیاری از آنها در کنار عرب ها و کردها در انقلاب علیه بشار اسد شرکت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید