.
.
.

بحرین: در برابر اخوان المسلمین کنار سعودی و امارات می‌ایستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیخ خالد بن احمد آل خلیفه وزیر امور خارجه بحرین، روز جمعه ۲۱ مارس در توئیتر خود نوشت که بحرین، موضع برادرانش در پادشاهی سعودی و امارات متحده عربی را در مقابله با طرح‌های اخوان المسلمین، درک می‌کند.

او افزود که بحرین با گروه اخوان المسلمین و تهدیدهای تروریستی آشکارش علیه ثبات مصر، سعودی و امارات مقابله می‌کند و آن را تهدید برای بحرین و امنیتش می‌داند.

او تاکید کرد که بحرین با هر تهدید مشابهی از سوی گروه اخوان المسلمین در این کشور به‌‌ همان شیوه‌ای که با هر تهدید دیگری علیه امنیت و ثباتش باشد برخورد خواهد کرد .

شیخ خالد بن احمد آل خلیفه افزود: «آنچه به امنیت و ثبات برادرانمان در سعودی و امارات متعرض ‌شود، به طور مستقیم امنیت و ثبات بحرین را مورد تعرض قرار می‌دهد و برعکس و «هرکس با آن‌ها دشمنی کند بدون شک دشمن ما است.»

وزیر امور خارجه بحرین، در باره آن چه که یکی از شبکه‌های تلوزیونی به او منتسب کرده اظهار داشت که او نگفته است که گروه اخوان المسلمین، گروهی تروریستی نیست، اما هر کشوری به گونه‌ای با آن‌ها برخورد می‌کند که مناسب اقدام آن‌ها علیه آن کشور باشد و باید موضعی واحد در برابر آن‌ها را تضمین کرد.

او افزود: «این‌‌ همان چیزی است که دیروز در کنفرانس خبری در اسلام آباد گفتم و واضح است و نمی‌توان آن را تفسیر کرد. من مسئول سخنانم در اسلام آباد هستم و آن را امروز توضیح دادم. من مسئول تفسیر نادرست رسانه ‌ها از سخنانم نیستم.»

او یادآور شد که گروه اخوان المسلمین، تشکیلاتی جهانی است و یک سیاست واحد در سراسر جهان دارد و تعامل با آن برپایه قانون هر کشور و مقررات آن صورت می‌گیرد.

سخنان وزیر خارجه بحرین در پاکستان

وزیر امور خارجه بحرین پنجشنبه در اسلام آباد پایتخت پاکستان گفته بود که کشورش به طور کامل موضع پادشاهی سعودی در قرار دادن اخوان المسلمین در فهرست گروه‌های تروریستی را درک می‌کند، چرا که برپایه آنچه که با امنیت ملی خود مرتبط است، رفتار کرده است .

او افزوده بود که سعودی با اعلام اخوان المسلمین به عنوان گروهی تروریستی، به آن تهمت نزده بلکه این حکم را بر پایه دلایل و اسناد و فعالیت‌های فراوان پیش از این تصمیم، صادر کرده است.

وزیر امور خارجه بحرین تاکید کرد که منامه آماده است در این زمینه در صورت درخواست پادشاهی سعودی با این کشور همکاری کند.

شیخ خالد بن احمد آل خلیفه یادآور شد که مساله اخوان المسلمین در منامه، به بحث گذاشته نشده است. به گفته او این مساله به هر کشوری به خودی خود مرتبط است و بحرین اخوان المسلمین را جنبشی جهانی نمی‌داند. وزیر امور خارجه بحرین همچنین گفت: «اخوان المسلمین در بحرین شهروندانی هستند که به قانون پایبندند.»