.
.
.

میانجیگری کویت میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی الراشد رئیس کمیته امور خارجی پارلمان کویت، روز چهارشنبه 19-3-2014 از تلاش های رسمی دولت این کشور برای پُر کردن شکاف میان کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج و نزدیک کردن دیدگاه های قطر با کشورهای سعودی، بحرین و امارات خبر داد.

این تلاش ها پس از آن صورت می گیرد که سه کشور سعودی، امارات و بحرین در اعتراض به سیاست های خارجی دولت قطر سفرای خود را از این کشور فراخواندند.

الراشد پس از پایان نشست کمیته امور خارجه پارلمان با صباح خالد حمد آل صباح، معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کویت، در یک کنفرانس خبری گفت:" در این نشست، پیامدهای فراخواندن سفرای سعودی، بحرین و امارات از قطر مورد بحث و بررسی قرار گرفت".

وی افزود:"وزیر خارجه با بررسی مسئله اختلاف میان سه کشور سعودی، بحرین و امارات با قطر و پیامدهای احتمالی این اختلافها از تلاش کشور کویت برای نزدیک کردن دیدگاههای این کشورها نسبت به مسائل خاورمیانه در چارچوب مصالح مشترک و ایجاد هماهنگی و همدلی میان کشورهای همکاری خلیج خبر داد".

مسئول کمیته خارجی پارلمان کویت افزود: "ما فرزندان این منطقه رابطه ای ویژه و تاریخی مشترک داریم به همین دلیل باید تلاش کنیم که اختلافات را از میان برداریم".

الراشد ابراز امیدواری کرد که تلاش های دولت متبوعش برای میانجیگری میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج، با موفقیت تمام صورت گیرد.