.
.
.

اسرائیل:اسد با حمایت از "تروریستها" بهای سنگینی خواهد پرداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسرائیل روز چهارشنبه 19-3-2014 به رژیم بشار اسد هشدار داد، در صورتی که به همکاری خود با گروه های "تروریستی" برای هجوم به نیروهای این کشور در بلندی های اشغالی جولان ادامه دهد، "بهای سنگینی" را خواهد پرداخت.

جنگنده های اسرائیل روز چهارشنبه 19 مارس 2014 مواضع نظامی سوریه را بمباران کردند که در نتیجه آن یک سرباز سوری کشته و 7 نفر زخمی شدند. این یکی از شدیدترین درگیریها میان این دو کشور در ظرف 4 دهه گذشته بوده است.

این بمباران در تلافی انفجار یک بمب کنار جاده ای بوده که روز گذشته در بلندیهای گولان 4 سرباز گشتی اسرائیلی را زخمی کرد. حملات هوایی شب گذشته باعث تشدید بحران در مرز مشترک اسراییل و سوریه شده است .

ارتش دولت عبری روز گذشته با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در پی اصابت چهار سرباز بر اثر انفجاری در بلندی های جولان، ارتش این کشور اقدام به گلوله باران مواضع نیروهای سوریه کرده است.

موشی یعالون وزیر دفاع اسرائیل در بیانیه ای گفت: " برای آنچه که در نزدیکی مرزهایمان اتفاق می افتد، رژیم اسد را مسئول می دانیم".

وی افزود: "اگر رژیم اسد به همکاری با گروههای "تروریستی" برای ضربه زدن به اسرائیل ادامه دهد، بهای سنگینی را خواهد پرداخت".

به گزارش تلویزیون العربیه، ارتش اسرائیل ضمن بمباران مناطقی در جولان اشغالی طی بیانیه‌ای اعلام کرد، در این حملات هوایی، مواضع تیپ 68 و 90 ضد هوایی و مراکز آموزش ارتش سوریه را هدف قرار داده است.

تیپ 68 و 90 ارتش سوریه در منطقه "القنیطره " مستقر هستند. این منطقه در جنوب غربی سوریه و در نزدیکی جولان اشغالی واقع شده است.

این نخستین حمله نظامی ارتش اسرائیل پس از سال 1973 به نیروهای سوریه در منطقه جولان است که پس از اعلام آتش بس میان دو کشور صورت می گیرد.

منطقه بلندی های جولان در جنوب غربی سوریه در استان القنیطره واقع است و در سال 1967 در جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل اشغال شد.

اسرائیل در سال 1982 این مناطق را به عنوان بخشی از خاک خود اعلام کرد، ولی سازمان ملل متحد تاکنون این اقدام را تائید نکرده است.