.
.
.

آمریکا یک عضو "داعش" را در مرز کانادا دستگیر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات آمریکایی روز سه شنبه 17 مارس 2014 از بازداشت یکی از اعضای دولت اسلامی عراق و شام "داعش" در ایالت واشنگتن و در نزدیکی مرز میان آمریکا و کانادا خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه مقامات آمریکا نام فرد دستگیر شده را " نیکولاس توسانت( 20 ساله) اعلام کردند و گفتند که وی به اتهام تلاش برای حمایت از یک گروه تروریستی خارجی و عضویت در گروه "داعش" دستگیر شده است.

بر اساس این گزارش این جوان در صدد سفر به سوریه و پیوستن به گروه "داعش" بود تا با عضویت در این گروه علیه "ارتش آزاد سوریه" که از گروه‌های سکولار مخالف بشار اسد است ، مبارزه کند .

این متهم که چند سالی است به دین اسلام روی آورده، از یکی از افراد "اف بی آی" خواسته بود تا با فراهم کردن " فشفشه های انفجاری" در آغاز سال میلادی ، به متروی شهر لوس آنجلس حمله کند.

روزنامه آمریکایی لوس آنجلس تایمز در گزارشی گفته است در صورتی که این متهم گناهکار شناخته شود ، وی به 15 سال زندان و 250 هزار دلار جریمه نقدی محکوم خواهد شد.

گفتنی است که پدیده جنگجویان خارجی در سوریه به یکی از نگرانی های کشورهای غربی تبدیل شده است تا جایی که اتحادیه اروپا نسبت به گسترش آن هشدار داده است.