فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پایان سفر شاهزاده سلمان ولیعهد سعودی به چین

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولیعهد، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع سعودی امروز یکشنبه 16-3-2014 به سفر سه روزه خود به کشور جمهوری خلق چین پایان داده، پکن را به مقصد ریاض ترک کرد.

  ولیعهد سعودی، روز شنبه پس از دیدار با رئیس جمهور، نخست وزیر، ، معاون رئیس جمهور، با ژنرال "چانگ وانگ وان" وزیر دفاع چین نیز دیدار کرد.

  در این دیدار ولیعهد سعودی و وزیر دفاع چین روابط دوجانبه بین دو کشور وهمکاری مشترک در زمینه های مختلف را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

  شاهزاده سلمان، طی اقامت چند روزه در پکن با دانشجویان سعودی مقیم چین دیدار کرد. وی هنگام دیدار با شماری از دانشجویان مقیم در چین خطاب به آنها گفت: "شما دانشجویان نماینده کشوری هستید که قبله گاه مسلمانان جهان است. علاوه بر آن کشور شما یک کشورعربی است که به آداب و رسوم عربی خود مباهات می کند. لذا به اندازه افتخارات خود باید مسئول باشید و به دیگران احترام بگذارید. کشور شما کشور اسلام است پیغمبر اسلام از آن کشور است و زبان قران زبان آن است واز آنجا اسلام به دیگر نقاط جهان گسترش یافت، کشور شما نمایندگی بزرگترین بخش از شبه جزیره عرب را تشکیل می دهد و بحمدالله از امنیت و ثبات ویژه نیز برخوردار است".

  وی افزود:"کشورهایی که در آموزش و پرورش از شما پیشرفته تر بودند می بینیم که امروز در این زمینه از شما عقب ترند و این به یمن امنیت و ثباتیست که در کشورتان هست. دولت شما از بدو تاسیس آن به دست ملک عبدالعزیز آل سعود تا ملک عبدالله همیشه برای آموزش و پیشرفت اهمیت ویژه ای قائل بوده و فرزندان خود را به تعلیم و تفحص تشویق کرده و بحمدالله نتایج مثبتی را بدست آورده است".

  شاهزاده سلمان افزود: "در گذشته ما معلمان را از خارج از کشور می آوردیم اما خوشبختانه اکنون بحمدالله همه مدیران دانشگاه ها، اساتید ومعلمان همه بخش های آموزشی کشور از فرزندان کشورمان هستند. علاوه بر فرزندانمان می بینیم زنان و دختران ما نیز در تمام زمینه های اجتماعی در کنار مردان در صحنه حضور دارند و این مایه خوشبختی است. امروز کشور شما از نظر همه دنیا کشور مهم به شمار می رود و اکنون من با دیدن شما و موفقیت هایی که در زمینه تحصیل علم به آن رسیدید به آینده بیشتر خوشبین و اطمینان بیشتری دارم ".

  ولیعهد سعودی روز پنجشنبه 13-3-2014 طی سفر رسمی سه روزه، وارد پکن پایتخت جمهوری خلق چین شد.

  سفر آسیایی شاهزاده سلمان بن عبد العزیز که روز شنبه 15 فوریه 2014 با سفر به کشورهای پاکستان، ژاپن، هند و مالدیو شروع شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران