.
.
.

واشنگتن: نامزدی اسد برای ریاست جمهوری "مشمئز کننده" است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایالات متحده آمریکا روز شنبه 15-3-2014 ضمن ابراز خشم خود از تصمیم رژیم سوریه برای برگزاری یک انتخابات فرمایشی ریاست جمهوری به منظور انتخاب مجدد بشار اسد، این تصمیم را "نفرت انگیز و مشمئز کننده" توصیف کرد.

ماری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، با اشاره به تصمیم رژیم سوریه برای برای اعلام نامزدی اسد، گفت:" بشار اسد مشروعیتش را برای رهبری مردم سوریه از دست داده است. با توجه به عملکرد او طی چند ماه گذشته و اعمالی که در حق مردمش مرتکب شده، تصمیم نامزدی او برای هر انتخاباتی در آینده این کشور، تصمیمی "اهانت آمیز" خواهد بود.

درهمین حال بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد، نیز گفت: "نامزدی بشار اسد برای یک دوره جدید در انتخابات ریاست جمهوری در سوریه روند گفت وگوهای ژنو را پیچیده تر خواهد کرد".

دبیرکل سازمان ملل متحد، در یک بیانیه مطبوعاتی پس از پایان نشست غیر رسمی مجمع عمومی که با حضور اخضر براهیمی صورت گرفت، گفت: "دولتهای روسیه و ایران که در سوریه نفوذ بیشتری دارند می توانند از مقامات این کشوربخواهند که با مواضع سازنده تری به کنفرانس ژنو بیایند".

اخضر ابراهیمی نماینده ویژه اتحادیه عرب و سازمان ملل برای حل بحران سوریه نیز روز پنجشنبه هشدار داد که در صورت نامزدی مجدد بشار اسد برای ریاست جمهوری، روند پایان دادن به بحران سوریه دچار انفجار سیاسی بزرگی خواهد شد.

وی تاکید کرد اگر اسد به چنین اقدامی دست بزند صحنه سیاسی این کشور پیچیده تر و دستیابی به یک راه حل دیپلماتیک دشوارتر خواهد شد.