.
.
.

شاهزاده سلمان: رابطه با چین به همکاری استراتژیک ارتقاء یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده سلمان ابن عبدالعزیز، ولیعهد پادشاهی سعودی، طی دیدار با "لی یوان چائو" معاون رئیس جمهور چین، چهار قرارداد مهم در زمینه های مختلف اقتصادی و تجاری امضا کردند.

شاهزاده سلمان در این سفر سه روزه خود ضمن ملاقات با رئیس جمهور، نخست وزیر و معاون رئیس جمهوری چین، در باره مسائل مهم منطقه خاورمیانه بخصوص بحران سوریه به گفت وگو پرداختند.

شاهزاده سلمان در دیدار با لی یوان چائو معاون رئیس جمهوری چین تاکید کرد که رابطه پادشاهی سعودی با جمهوری خلق چین از همکاری اقتصادی عادی به همکاری استراتژیک تغیر یافته است.

ولیعهد سعودی روز پنجشنبه 13-3-2014 طی سفر رسمی سه روزه، وارد پکن پایتخت جمهوری خلق چین شد.

وی در فرودگاه پکن مورد استقبال گرم "جان یانگ" معاون وزیر امور خارجه چین در امورغرب آسیا و شمال آفریقا ، و يحيى بن عبدالكريم الزيد سفیر سعودی در چین و "چن پینگ" مدیر کل امور غرب آسیا و شمال آفریقا و "لی چینگ ون"، سفیر چین در سعودی قرار گرفت.

شاهزاده محمد بن فیصل بن عبدالله بن محمد، و اعضای هیئت دیپلماتیک سعودی در پکن، برخی شخصیت های نظامی از جمله سرهنگ طلال الروقی و اعضای سفارت سعودی در چین امیر سلمان را همراهی می کردند.

برخی کارشناسان سعودی با اشاره به اینکه این اولین سفر شاهزاده سلمان به چین، پس از احراز پست ولیعهدی اوست، می گویند این دیدار که در سطح رهبری دو کشور صورت می گیرد می تواند در تقویت روابط بین دو کشور و تعمیق همکاری های دو جانبه، موثر باشد، به خصوص که چین و سعودی هر دو در مسائل بین المللی و منطقه ای نقش موثری ایفا می کنند.

سفر آسیایی شاهزاده سلمان بن عبد العزیز که روز شنبه 15 فوریه 2014 آغاز شد، ابتدا با کشورهای پاکستان، ژاپن، هند و مالدیو شروع شد و اکنون با سفر به چین ادامه دارد.