.
.
.

ناکامی نیروهای اسد و حزب الله لبنان در تصرف منطقه یبرود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیته های هماهنگی انقلاب سوریه روز پنجشنبه 13-3-2014 از ادامه عملیات نظامی و تلاش نیروهای اسد و حزب الله لبنان برای تصرف مناطق قلمون و یبرود خبر دادند.

طبق این گزارش نیروهای ارتش اسد با بشکه های مواد منفجره مناطق مسکونی العقبه ، عدرا و وادی بردی را به شدت بمباران کردند.

به گفته کمیته های هماهنگی محلی، نیروهای اسد با عناصر حزب الله لبنان طی یک ماه گذشته تلاش کردند که از طریق منطقه وادی بردی و بزرگراه "اوتستراد سلام " واقع در حومه غربی دمشق وارد یبرود و القلمون شوند اما تلاش آنها با شکست مواجه شد.

ارتش آزاد سوریه مستقر در مناطق قلعه الحصن و روستای الحصرجیه در حمص نیز با غافلگیر کردن نیروهای حزب الله لبنان و ارتش اسد تلفات سنگینی بر آنها وارد کرد.

روز دو شنبه هفته جاری جنازه 56 تن از عناصر زبده و تعدادی فرمانده از حزب الله لبنان که به دست انقلابیون سوریه کشته شده بودند، در لبنان تشییع شدند.

از سوی دیگر مرکز اطلاع رسانی حماه وابسته به مخالفان سوری اعلام کرد ارتش آزاد سوریه نیروهای ارتش اسد مستقر در تل بزام و مورک در شمال حماه را مورد هدف قرار داده، و تلفات سنگینی بر آنها وارد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی حماه یکی از فرماندهان ارتش آزاد سوریه گفته است که هدف رژیم اسد و نیروهای حزب الله لبنان بستن گذرگاه هایی است که بین یبرود و مناطق مرزی لبنان بویژه عرسال وجود دارد، این گذرگاه‌ها در مناطق رأس المعره، فلیطه و رنکوس همچنان بر روي يبرود كه در كنترل ارتش آزاد سوریه است باز هستند و اغلب لبنانی ها که با انقلاب سوریه همدردی می کنند کمک های خود را از آنجا به ارتش آزاد سوریه ارسال می کنند به همین دلیل نیروهای اسد و حزب الله و گروههای مسلح عراقی تلاش می کنند که این مناطق را از کنترل ارتش آزاد خارج سازند. اما تاکنون همه تلاش هایشان در برابر مقاومت سرسختانه ارتش آزاد و دیگر انقلابیون سوریه با شکست مواجه شده است.