.
.
.

جهاد اسلامی: آتش بس در غزه برقرار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنبش جهاد اسلامی روز پنجشنبه 13 مارس 2014 اعلام کرد با میانجیگری مصر آتش بس در غزه برقرار شد و درگیریهای فزاینده با اسراییل پایان یافت.

داوود شهاب، سخنگوی جهاد اسلامی، به خبرگزاری فرانسه گفت: "در ساعت 2 بعد ازظهر به وقت محلی با میانجیگری مصر آتش بس در غزه برقرار شد." هنوز اسراییل هیچگونه واکنشی در این زمینه نداشته است.

محمود عباس، رهبر فلسطین، روز پنجشنبه در یک نشست خبری در شهر بیت لحم، تشدید درگیریهای نظامی و از جمله پرتاب موشک از نوار غزه به سوی اسراییل را محکوم کرد.

او که در کنار دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا ایستاده بود گفت: "ما تمامی اشکال تنش نظامی و از جمله موشک اندازی را محکوم می کنیم."

در همین حال یک سخنگوی نظامی به خبرگزاری فرانسه گفت که روز پنجشنبه 5 موشک شلیک شد که فقط یکی از آنها به اسراییل اصابت کرد، و تلفاتی هم ببار نیاورده است.

این سخنگو گفت که از زمان شروع درگیریها در روز چهارشنبه جمعا "بیش از 60" موشک به سوی جنوب اسراییل شلیک شده که 5تای آنها به مناطق جمعیتی اصابت کرده است.

شب گذشته هواپیماهای جنگنده اسراییل 29 هدف را در غزه که متعلق به جنبش حماس و بریگاد قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی بود، را بمباران کردند.

نبیل ابوردینه، سخنگوی محمود عباس، ضمن اشاره به بمباران نوار غزه و محکوم کردن اسراییل گفت: "اسراییل باید به محاصره نظامی غزه پایان دهد."

در پایان روز چهارشنبه جهاد اسلامی ادعا کرد که در پاسخ به حمله هوایی روز سه شنبه که منجر به کشته شدن 3 تن از شبه نظامیان این جنبش شد، حداقل 90 موشک را بسوی اسراییل شلیک کرده است.

از درگیریهای نوامبر سال 2012 بین اسراییل و حماس، موشک اندازیهای روز گذشته گسترده ترین از این نوع بوده و موجب پناه بردن دهها هزار اسراییلی به پناهگاهها شد.