.
.
.

ارتش مصر: اسلامگرایان به یک اتوبوس نظامی حمله کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش مصر اخوان المسلمین را به حمله به یک اتوبوس نظامی در روز پنجشنبه 13 مارس 2014 در شهر قاهره متهم کرد. در این حمله یک افسر ارتش کشته و سه نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز و به نقل از بیانیه سخنگوی ارتش مصر در فیسبوک "مردان نقابدار مسلح متعلق به گروه تروریستی اخوان یک اتوبوس نظامی را هدف قرار دادند...که منجر به شهادت یک افسر ارتش شد."

در حالی که مارشال عبدالفتاح السیسی، رئیس ستاد ارتش مصر، قصد دارد در روزهای آینده نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری مصر را اعلام کند، شبه نظامیان اسلامگرا بر شدت حملات خود افزوده اند. السیسی در ماه ژوئیه گذشته محمد مرسی از حزب اخوان المسلمین را از ریاست جمهوری مصر برکنار کرد.

مصر همچنین جنبش حماس در فلسطین را نیز به همکاری با اخوان المسلمین برای "حملات تروریستی" در خاک مصر طی سالهای گذشته متهم می کند.

ارتش مصر روز چهارشنبه اعلام کرد 1370 تونل قاچاقچیان در مرز مصر با نوار غزه را تخریب کرده است. روابط قاهره با حماس، که بر نوار غزه حکومت می کند، در حال حاضر تیره است.

هم اکنون در مصر دهها شبه نظامی حماس به همراه متهمان دیگر و از جمله مرسی تحت محاکمه هستند. این افراد متهم به فرار از زندان و حمله به کلانتریهای پلیس در دوران انقلاب 2011 مصر هستند که منجر به سقوط حسنی مبارک از قدرت شد.

حماس ضمن رد اتهامات مصر، دست داشتن در ناآرامیهای شبه جزیره سینا را تکذیب می کند.

یک دادگاه مصر در 4 مارس حماس را از فعالیت در مصر محروم کرد و دستور توقیف اموال آنرا صادر نمود. مقامات مصری حزب اخوان المسلمین را هم یک "سازمان تروریستی" اعلام کرده اند.