.
.
.

عبد الفتاح السیسی وارد ابوظبی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتشبدعبدالفتاح السیسی وزیر دفاع مصر روز سه شنبه 11 مارس 2014 برای دیدار با مقامات امارات وارد ابو ظبی پایتخت این کشور شد.

به گزارش العربیه محمد بن زاید آل نهیان ولی عهد ابوظبی و معاون فرماندهی نیروهای مسلح امارات در فرودگاه ابوظبی از السیسی استقبال کرد.

دیدار السیسی از امارات در حالی صورت می گیرد که ارتش مصر ، دو روز پیش از امضای تفاهم نامه ای با شرکت "ارابتک" امارات جهت ساخت یک میلیون واحد مسکونی در مصر برای جوانان کم درآمد این کشور، خبر داده بود.

روزنامه مصری " الیوم السابع" به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که السیسی به منظور پیگیری مراحل اصلی مانور مشترک نیروهای مسلح مصر و امارات ( زاید1) ، وارد این کشور شده است.

بر اساس این گزارش السیسی در این سفر با همتای اماراتی خود و نیز شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس کشور امارات متحده و برخی از مقامات این کشور دیدار خواهد کرد.

کشور مصر پس از برکناری محمد مرسی از ریاست جمهوری کمک های ملی زیادی را از دیگر کشورهای عربی دریافت کرده است.

برخی از رسانه های مصری در گزارش هایی گفته اند که عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع این کشور در چند روز آینده از سمت خود استعفا خواهد داد تا خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آماده کند.

نیروهای مسلح مصر طی 10 روز گذشته مانورهای مشترکی را با نیروهای اماراتی عنوان (زاید1) آغاز کرده اند. این مانور قرار است تا دو هفته ادامه یابد.