.
.
.

هشدار نسبت به افزایش جمعیت اهل سنت در مقايسه با شیعیان در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مراجع تقلید شیعه نسبت به کاهش جمعیت شیعه در برابر اهل سنت در ایران هشدار داده و خواستار افزایش جمعیت و تشویق برای ازدواج در این کشور شدند.

یک کارشناس دینی با بیان کاهش جمعیت شیعه ابراز نگرانی کرد و گفت: مراجع تقلید نسبت به موضوع کاهش جمعیت اظهار نگرانی کرده و در مجالس خود درباره پیری جمعیت در ایران هشدار دادند.

به گزارش مهر، ناصر رفیعی، عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیة، در همایش دو روزه "فاطمیه و فرصتهای تبلیغ" که در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود، به کاهش جمعیت شیعه و برتری یافتن جمعیت اهل سنت اشاره کرد و گفت: برای اولین بار "در سال تحصیلی جدید در پایه اول ابتدایی جمعیت دانش آموزان شیعه با اهل سنت برابری می کرد. همچنین در یکی از شهرهای آذربایجان این جمعیت به صورت ۷۰ به ۳۰ شده است یعنی ۷۰ درصد اهل سنت و تنها ۳۰ درصد جمعیت شهر شیعه هستند و این یک خطر جدی است".

وی افزود: "در حالی که در بعضی از شهرهای اهل سنت جمعیت خانواده به صورت چهار همسر و ۴۰ اولاد است. مراجع تقلید نیز نسبت به موضوع کاهش جمعیت اظهار نگرانی کرده و در مجالس خود درباره پیری جمعیت متذکر می شوند. سه موضوع مهمی که مبلغین در ایام فاطمیه باید آنرا در مجالس خود متذکر شوند، عبارتند از تشکیل خانواده، تحکیم خانواده و بحث تولید نسل است.