فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمایت ایران و روسیه از اسد بحران سوریه را به 10 سال می کشاند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  کارشناسان هشدار دادند که حمایت ایران و روسیه از بشار اسد از یک سو و تسلط گروههای تندرو در بسیاری از مناطق درگیری سوریه از سوی دیگر، بحران این کشور را به 10 سال خواهد کشاند.

  به گزارش العربیه این کارشناسان می گویند، بشار اسد به عمد در مقابل ظهور گروههای تندرو از جمله گروههای "النصره "و "داعش" هیج واکنشی نشان نداد تا آنها را در نهایت رودروی مخالفان معتدل سوری قرار دهد.

  دیوید گارتشتاین روس تحلیلگر مسائل سیاسی می گوید:" اکنون آشکار شد که سرنگونی اسد همچنانکه یک سال پیش اغلب کارشناسان گمان می بردند ، دیگر حتمی نیست ."

  وی که در برابر کمیته امور خارجی در مجلس سنای آمریکا سخن می گفت ، افزود:" سناریویی که بیشتر به حقیقت نزدیک است همانی است که سازمان اطلاعات آمریکا هم اکنون پیش بینی کرده است ، و آن به طول کشیدن جنگ سوریه تا 10 سال یا بیشتر."

  عضو موسسه دفاع از دموکراسی اظهار داشت، پس از شکست گفت و گو های ژنو میان مخالفان و رژیم سوریه در فوریه گذشته ، بشار اسد نه تنها با سلاح و پول از سوی ایران و روسیه حمایت شد بلکه وی از طریق عدم درگیری با گروههای تندرو ، اوضا ع خود را در سوریه مستحکم تر کرده است.

  به گفته وی "کشورهای غربی نیز به دلیل نقش اسلامگرایان جهادی در سوریه ، تمایلی به دخالت در بحران این کشور نشان نمی دهند".

  گارتشتاین درباره شدت یافتن درگیری های فرقه ای در سوریه گفت :" جنگ در سوریه قابل گفت و گو است اما درگیری های فرقه گرایی این گونه نیست و این مسئله زمینه های ایجاد بی ثباتی در سوریه را بیشتر کرده است. "

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران