.
.
.

نتانیاهو بعد از طوفان سیاسی...به هالیوود می رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

این گفته مادونا، خواننده معروف درست از آب درآمد که همه به هالیوود می روند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز سه شنبه 4 مارس 2014 از سخنان شدید سیاسی باراک اوباما فاصله گرفت و به شهر ستاره های سینما هالیوود سفر کرد.

این سفر با هدف تشویق گردشگری به اسراییل و رونمایی از فیلم "اسراییل: تور سلطنتی" انجام می شود که قرار است هفته جاری در تلویزیون های آمریکا به نمایش گذاشته شود.

نخست وزیر اسراییل، در این سفر قصد دارد تا از مسایل سیاسی دور شود، و با پیتر گرینبرگ، مجری این برنامه، که در سال 2012 این فیلم را در اسرائیل تهیه کرده به معرفی آن بپردازد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نتانیاهو با حضور در میان مردم گفت می خواهد "چهره واقعی کشورش" را نمایش دهد، گردشگری سرزمین مقدس را تشویق کند، و "نظرات منفی در باره دولت اسراییل را کنار بزند".

در این فیلم نتانیاهو گرینبرگ را به مراکز گردشگری همچون دیوار شهر قدیم بیت المقدس، تل آویو، و قلعه تاریخی ماسادا در صحرا می برد.

در این فیلم نتانیاهو در یک مسابقه فوتبال دوستانه بین جوانان عرب و یهودی بازی می کند، که منجر به پاره شدن تاندون پای او می شود، و بخاطر همین چند هفته پایش در گچ می ماند.

این فیلم مخاطبان آمریکایی را در هدف گرفته، و بعد از آنکه اسرائیل در سال 2013 بهترین سال گردشگری خود را داشت به نمایش درمی آید. در سال 2013، 3.5 میلیون گردشگر و از جمله 623 هزار آمریکایی به اسراییل سفر کردند.

صنعت گردشگری اسراییل سال گذشته 11.4 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور کمک کرد، و به گفته رویترز این کشور امیدوار است با نمایش این فیلم بتواند 200 هزار نفر بر تعداد گردشگران خود بیافزاید.