.
.
.

سقوط بورس قطر در پی فراخواندن سفرای سعودی، امارات و بحرین از دوحه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش العربیه، پس از آنکه پادشاهی سعودی، امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین سفرای خود را از دوحه فراخواندند، شاخص بازار بورس قطر با کاهشی فاحش سه درصدی روبرو شد.

در مقابل بازارهای بورس دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج مانند، کویت 0.7 درصد، شاخص بورس دبی 0.5 درصد و سعودی 0.2 درصد، بسیار پایین تر از قطر کاهش داشتند.

براساس همین گزارش، با اینکه شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری در کشورهای همدیگر سرمایه گذاری می کنند و سرمایه گذاران سعودی حضوری بارز در بازار بورس قطر دارند.

کشورهای سعودی، امارات و بحرین در اعتراض به حمایت قطر از حوثیهای یمن، اخوان المسلمین و جبهه النصره سوریه، سفرای خود را امروز از این کشور فراخواندند.

امارات ، سعودی و بحرین در بیانیه مشترکی اعلام کردند که این کشورها به تعهد خود در دفاع از مردم کشورهای شورای همکاری خلیج و از جمله ملت برادر قطر که بخشی جدا ناپذیر از بقیه مردم کشورهای شورای همکاری خلیج است، پایبند خواهند ماند.

این بیانیه با اشاره به تلاش کشورهای عربی که به امضای توافقنامه توسط شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و با حضور شیخ صباح آل احمد آل جابر الصباح، امیر کویت، و دیگر رهبران کشورهای شورای همکاری خلیج در تاریخ 23/11/2013 منجر گشت، ابراز امیدواری کردند که کشور قطر در عمل تعهد خود را نسبت به این توافقنامه ها نشان دهد.

کویت به این خبر عکس العمل نشان داد. رئیس مجلس ملی کویت گفت، امیر این کشور می تواند در ترمیم این شکاف سیاسی میان چهار کشور عضو شورای همکاری خلیج کمک کند.