.
.
.

پارلمان اروپا ورود آزاد اماراتی ها به منطقه شنگن را تصویب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پارلمان اروپا روز پنج شنبه 27 فوریه 2014 طرح سفر شهروندان اماراتی به کشورهای اروپایی ، بدون نیاز به ویزای شنگن را ، تصویب کرد.

به گزارش العربیه در جلسه ای که در پارلمان اروپا در استراسبورگ، برگزار شد ، از مجموع 577 نماینده ، 523 نفر به لغو ویزای شنگن برای شهروندان اماراتی رای دادند.

پس از تصویب این قانون ، امارات ، نخستین کشور عربی خواهد بود که شهروندان آن می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا ، به کشورهای اروپایی سفر کنند.

بر اساس این گزارش یک کمیته مشترک از کشورهای اتحادیه اروپا و امارات برای چگونگی اجرای این قانون در سریعترین زمان ممکن ، تشکیل خواهد شد.

نور بن محمد قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات که در شهر استراسبورگ به سر می برد ، اظهار داشت :" تصویب این قانون ، نتیجه دو سال تلاش منظم و مداوم است."

وی در این زمینه افزود که بخش بزرگی از نتیجه رای گیری امروز اعضای پارلمان اروپا در لغو روادید برای شهرندان اماراتی ، به شهرت خوب دولت امارات و دست آوردهای منطقه ای و بین المللی این کشور باز می گردد.

در پی موافقت اعضای پارلمان اتحادیه اروپا ، شهروندان اماراتی از این پس می توانند بدون اخذ ویزا ، به 27 کشور این اتحادیه سفر کنند.