.
.
.

کشته شدن 175 تن از مخالفان اسد، در کمین ارتش سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع دولتی سوریه شامگاه چهارشنبه 26-2-2014 اعلام کردند، ارتش این کشور طی کمینی در منطقه نفوذی مخالفان در غوطه شرقی نزدیک دمشق، 175 تن از افراد مسلح مخالف اسد را به قتل رسانده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" یگان‌های ارتش سوریه به کمک عناصر حزب الله لبنان، روز چهارشنبه کمینی را علیه گروه‌های اسلامی تندرو در نزدیکی منطقه العتیبه واقع در غوطه شرقی دمشق اجرا کردند و توانستند شمار 175 تن از افراد مسلح آنها را به قتل برسانند.

منطقه "العتیبه" در راه ورودی منطقه شرق الغوطه و در نزدیکی القلمون واقع شده است. این منطقه از ابتدای درگیری ها در سوریه صحنه نبرد شدید میان ارتش اسد و مخالفان بوده است.

غوطه شرقی پیش از این نیز شاهد کشتارهای دسته جمعی مختلفی با سلاح های گرم و سرد بوده است . در تابستان سال 2013، طی هجوم شیمیایی ارتش اسد به این منطقه بیش از هزار تن کودک و زن کشته شدند. پس از این حادثه گروه بازرسان سازمان ملل اعلام کرد که ارتش اسد اسلحه شیمیایی علیه مناطق مسکونی بکار گرفته است . به دنبال این قتل عام ایالات متحده آمریکا و غرب تهدید کردند که علیه رژیم سوریه دست به اقدام نظامی خواهند زد. تهدید آمریکا باعث شد که بشار اسد قبول کند که تمام زرادخانه شیمیایی خود را با نظارت سازمان ملل و کشورهای غربی نابود کند.