.
.
.

آماده‌ باش ارتش اسرائیل در مرز مشترک با لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برغم اینکه تل آویو بعید می داند حزب الله لبنان در یک واکنش انتقامجویانه دست به یک حمله موشکی به شمال این کشور بزند، اما با این حال ارتش اسرائيل به نیروهای خود در مرز لبنان دستور آماده باش کامل داده است.

در همین راستا جنگنده های اسرائیلی طی 24 ساعت گذشته مرتب در مرزهای شمالی این کشور به گشت زنی مشغول بودند . همچنین ارتش این کشور دو سیستم "گنبد آهنین" به منظور رهگیری موشک های کوتاه برد و میان برد را در مرز لبنان مستقر کرده و از کشاورزان اسرائیلی خواسته است که تا اطلاع ثانوی از رفتن به مزارعشان خودداری کنند.

آماده باش ارتش اسرائیل پس از حمله جنگنده های اسرائیل به مواضع حزب الله در شرق لبنان صورت می گیرد.

طبق این گزارش به رغم همه اقدامات امنیتی شدیدی که اسرائیل برای رویارویی با عملیات انتقامجویانه حزب الله درپیش گرفته است اما رهبری "جبهه داخلی" ارتش اسرائیل به مردم این کشور در شمال اطمینان داده است که به زندگی عادی خود ادامه دهند و نگران اوضاع امنیتی نباشند.

همه این اقدامات نشان از آن دارد که اسرائیل تهدیدات حزب الله لبنان را جدی گرفته و خود را برای یک رویارویی آماده کرده است.

حزب‌الله لبنان در واکنش به حمله روز سه‌شنبه جنگنده‌های اسرائیل به یکی از پایگاه‌های این حزب در مرز لبنان با سوریه اعلام کرد که حمله اسرائیل را بی جواب نخواهد گذاشت.

حزب‌الله لبنان روز چهارشنبه در بیانیه‌ای حمله جنگنده‌های اسرائیلی به پایگاه این حزب در منطقه‌ای نزدیک البقاع در مرز سوریه با لبنان را تایید کرد.

آخرین حمله اسرائیل به مواضع نظامی حزب الله لبنان در تابستان 2006 بود، و این اولین هجوم رسمی اسرائیل است که دو طرف آن را تایید کردند.

برخی کارشناسان امور خاورمیانه معتقدند که حمله اسرائیل در این شرایط به حزب الله لبنان ممکن است یک آزمایشی از سوی اسرائیلی ها برای ارزیابی توانایی نظامی حزب الله لبنان و قدرت بازدارندگی خود در جبهه شمالی است.

اسرائیل طی ماههای گذشته شمار یگان های زرهی خود را در مرزهای سوریه و لبنان افزایش داده و نیروهایش را برای هرگونه رویارویی احتمالی در جولان یا در مرز مشترک با لبنان آماده کرده است.