.
.
.

شاهزاده سلمان ولیعهد سعودی ژاپن را به مقصد هند ترک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی که درحال بازدید رسمی از چند کشور آسیایی است، روز چهارشنبه 26-2-2014 ژاپن را به قصد هند ترک کرد.

شاهزاده سلمان روز سه شنبه گذشته پس از دیدار از پاکستان وارد توکیو شد.

ولیعهد سعودی طی سفر چند روزه خود به ژاپن با "آكی هيتو" امپراتور، شینزو آبی نخست وزیر و همچنین وزیر دفاع و دیگر مسئولان دولتی ژاپن ملاقات کرد.

وی در دیدار با مسئولان ژاپن ضمن تقدیر و ستایش از نقش موثر دانشگاه ها و موسسات صنعتی ژاپن در تحقق برنامه های توسعه کشورش، ابراز امیدواری کرد که این سفر بتواند به گسترش همکاری هرچه بیشتر دو کشور، منجر شود.

شاهزاده سلمان روز شنبه 15-2-2014 ریاض را به قصد پاکستان ترک و سپس به ژاپن سفر کرد. وی قرار است پس از ژاپن به هند و مالدیو نیز سفر کند.

در این دیدار شاهزاده سلمان چندین توافقنامه همکاری مشترک میان سعودی و ژاپن را به امضا رساند.

شاهزاده سلمان در پایان سفر خود به ژاپن طی پیامی خطاب به امپراتوری آن کشور گفت:" در پایان سفرم از اعلیحضرت به خاطر استقبال گرم و مهمان نوازی هایتان در طول اقامتم در کشور دوست ژاپن تشکر و قدردانی می کنم".

وی افزود: " دیدار از ژاپن و ملاقات با اعلیحضرت فرصت جدیدی برای گسترش روابط میان دو کشور ژاپن و سعودی به شمار می رود. همچنین دیدار از کشورتان این فرصت را برایم فراهم کرد که از پیشرفت و تجارب صنعتی کشورتان بیشتر آگاه شوم ".

شاهزاد سلمان پس از ملاقات با جمعی از دانشجویان سعودی مقیم ژاپن، دستور داد دانشجویانی که به حساب شخصی شان در ژاپن درس می خوانند در صورت موفقیت بورسیه دولتی بگیرند و با هزینه دولت پادشاهی سعودی ادامه تحصیل بدهند.