.
.
.

راز شست و شو با ادرار شتر توسط یک کودک در فیلمی ویدیویی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاربران شبکه‌های اجتماعی فیلمی را رد و بدل کردند که کودکی را در حال شستن دست و صورت خود با ادرار شتر ماده نشان می‌دهد.

این فیلم ویدیویی، واکنش‌های مختلفی به دنبال داشت. برخی این رفتار کودک را تایید کردند و برخی مخالفت خود را نشان دادند. تایید کنندگان به فواید ادرار شتر برای سلامت اشاره کردند. مخالفان اما می‌گویند نباید کسی به این صورت و با این ولع بزرگ، دست به چنین اقدامی بزند.

این در حالی است که دکتر فاتن خورشید پژوهشگر سعودی پس از تحقیقاتی چهار ساله، به خاصیت ادرار شتر در درمان سرطان دست یافت.

خورشید پیشتر گفته بود که تیم پژوهشی‌اش، مراحل تحقیقات خود را به آزمایش‌های کافی، به پایان رسانده و شورای نظارت بر تحقیقات علمی اجازه ساخت دارو را به شکل کپسول و مرهم صادر کرده است.

خانم خورشید درباره فیلم ویدیویی گفته است: «ترجیح نمی‌دهم که ادرار شتر به طور مستقیم خورده شود چرا که احتمال غیر سالم بودن آن وجود دارد. بهتر است گرم شود و با شیر شتر برای نوشیدن و با آب برای شستشو مخلوط شود.» او احتمال داده که این کودک زخم‌هایی در دهان داشته باشد و می‌خواسته این گونه درمانشان کند.

خانم خورشید ادامه داده است: «ما در ابتدای تحقیقاتمان اقدام به آزمایش ادرار شترهایی از چند منطقه و شهر کردیم و آن را مناسب برای استفاده بشری یافتیم. شیر شتر ضد عفونی شده و خالی از مواد شیمیایی مضر است. همچنین باکتری‌های مضر در آن وجود ندارد بلکه برعکس، حاوی باکتری‌های مفیدی است که به صورت پادزهر علیه باکتری‌های مضر عمل می‌کند و اگر با شیر شتر مخلوط شود، آن را ضد عفونی می‌کند.»