.
.
.

آمریکا: حزب الله درگیریهای سوریه را به لبنان کشاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لورنس سیلورمن، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز سه شنبه 25-2-2014 در سخنرانی خود در کنگره این کشور، گفت:" حزب الله لبنان با مداخله مستقیم در جنگ داخلی سوریه و به نفع رژیم اسد، باعث شد که جنگ به داخل لبنان کشیده شود".

معاون وزیر خارجه آمریکا افزود: " آنچه که حزب الله در سوریه مرتکب می شود، تهدیدی جدی وعمیق برای منطقه به شمار می رود".

اظهارت معاون وزیر خارجه آمریکا زمانی بیان می شود که لبنان طی هفته های گذشته شاهد سلسله ای از انفجارها و حملات انتحاری گروههای تندروی اسلامی در جنوب این کشور بوده است.

حملات مکرر به جنوب بیروت و دره البقاع که از مناطق نفوذی حزب الله به شمار می روند، توسط گروه اسلامی موسوم به "جبهه النصره " صورت گرفت.

جبهه النصره، در توجیه حملات خود به مناطق نفوذی حزب الله لبنان اعلام کرد، که این حملات به تلافی کشتار سوری ها توسط حزب الله لبنان و دخالت مستقیم این حزب در جنگ علیه مردم سوریه صورت می گیرد.

النصره خواستار خروج فوری حزب الله از سوریه شده، و تهدید کرد چنانچه این حزب نیروهایش را از سوریه خارج نکند، همچنان به حملات خود به مراکز این حزب در جنوب لبنان ادامه خواهد داد.

گفتنی است که حزب الله لبنان از زمان شروع قیام سوری ها در کنار رژیم بشار اسد به سرکوب مخالفان سوری مبادرت ورزید. این حزب که جمهوری اسلامی از آن حمایت می کند، در جنگ داخلی سوریه با تمام قدرت شرکت نموده است . از جمله معروفترین مشارکت این حزب درگیری های منطقه "القصیر" بود که تلفات سنگینی را در آن جنگ متحمل شد. هم اکنون نیروهای حزب الله برای شرکت در یک عملیات گسترده در منطقه "یبرود" خود را آماده می کنند.

حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان در آخرین سخنرانی خود گفته بود که حزبش در سوریه باقی می ماند."