.
.
.

نتانیاهو : اسرائیل برای امنیت خود هر آنچه لازم باشد انجام می دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه 25 فوریه 2014 در نخستین واکنش به بمباران هوایی جنگنده های کشورش علیه منطقه بقاع در مرز سوریه و لبنان ، اعلام کرد که اسرائیل جهت تامین امنیت خود هر آنچه لازم باشد ، انجام خواهد داد.

جنگنده های اسرائیل شامگاه روز گذشته یک خودروی حامل موشک که گمان می رود حزب الله قصد انتقال آن را به سوریه داشته است، بمباران کردند.

نخست وزیر اسرائیل در کنفرانس خبری مشترک با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در این زمینه اظهار داشت :" ما برای امنیت خود ، نمی گوییم که چه کاری را انجام می دهیم و چه کاری را انجام نمی دهیم ."

خبرنگار العربیه در لبنان پیشتر گزارش داد که حمله هوایی اسرائیل احتمالا یک محموله موشکی که حزب الله لبنان در صدد انتقال آن به سوریه بود ، هدف قرار داده است.

برخی منابع به العربیه گزارش دادند که در این حمله شماری از اعضای حزب الله لبنان کشته شدند.

پیشتر بنی گانتز رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل ، نسبت به انتقال اسلحه توسط حزب الله لبنان به سوریه هشدار داده بود.

به گزارش رسانه های اسرائیلی گانتز گفته است :" ما به شدت عملیات انتقال اسلحه به سوریه را زیر نظر داریم." این مقام نظامی اسرائیل در هشداری ضمنی به حزب الله لبنان اظهار داشته است که :" اگر ضروری باشد ، شاید اتفاقی رخ دهد."

مقامات اسرائیلی بارها اعلام کرده اند که اجازه انتقال اسلحه به حزب الله لبنان را نخواهند داد.

از سوی دیگر تلویزیون "المنار" وابسته به حزب الله لبنان در گزارشی اعلام کرد که منابع امنیتی تاکنون حمله هوایی اسرائیل در خاک لبنان را تایید نکرده اند.

این در حالی است که دیده بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد که حمله جنگنده های اسرائیل ، پایگاه موشکی حزب الله لبنان در منطقه القلمون سوریه را هدف قرار داده است.